Alko - Snapper



host - 29.97 (?)
12.5.2009 17:55

IBEA je zatím opravdu nejlepší značkou sekaček, s jakou jsem kdy vůbec pracoval, ty slova o pěchování koše tuhle sekačku opravdu vystihují. Používám model 50026 H s Hondou GCV 135E a ani mokrá přerostlá tráva není problém, sekačka plní koš jako ďábel a vůbec se nezahlcuje. Zásluhu na tom má ten jejich okřídlený nůž a hluboký hliníkový korpus. Mulčování zaslouží taky pochvalu, tráva je rozsekaná opravdu najemno a ani není vidět, že tráva není sebraná do koše.

Model 4727 je moc pěkná sekačka se silným motorem Briggs 625 series 5 HP. Vyprdněte se na nějkou levnou ameriku typu Snapper, Partner, Husqvarna. Moje doporučení je sekačka z Itálie (castelgarden, stiga, dolmar, ibea, oleomac...), makaróni dokážou perfektně vytvarovat šasi a sekačky italů jsou kvalitativně i technicky hodně kupředu před konkurencí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 14.151 (?), 12.5.2009 16:10

Opětovně varuji před koupí, na to, že má záběr 48 cm je velmi těžká (43 kg), neobratná, díky převodovému mechanismu se obtížně (s velkým odporem) manipuluje při couvání a hlavně - velmi špatné plnění koše. Po navrácení prodejci jsem si od něj přivezl IBEA 4727 a ta trávu v koši doslova pěchuje, že se nedá ani vysypat. Manipulace je i přes pojezd velmi snadná. Nebo si kupte Stigu nebo Mega 4750 LKT. S těmito dvěma však osobní zkušenost nemám. J.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.32 (?), 12.5.2009 16:11

Zdravím všechny. Sousedovi jsem na netu minulý rok objednal sekačku Snapper. Seká s ní každý "týden" plochu cca. 2500 m2 a zatím bez jediného problému. Jelikož je tráva sekána často nenaroste a koš je vždy naplněn na 100%. S mokrou trávou je to trochu horší, ale to je problém většiny sekaček.  Jestliže se mohu vyjádřit k názoru ohledně velkých kol vzadu a neupraveného uložení osy, tak musím po názoru předchozího uživatele s tímto souhlasit, že když je někde větší nerovnost zůstane sekačka viset na té zadní ose. Ale když je terén přiměřeně rovný tak se toto nestává. Šasi se mi zdá dostatečně silné nepruží a nikde nejsou žádné prasklinky a to ani na laku. Pokud se tedy mohu vyjádřit k této sekačce tak si myslím, že za necelých 10.000,- kč co jsem ji objednával je to dobrý stroj, když si jenom vezmu kolik stojí motor v této sekačce a ten je opravdu kvalitní-tichý chod, síla, dobře se startuje a spotřeba je přiměřená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.130 (?), 12.5.2009 16:45

Za tyzden idem asi kupit Al-ko 4700 BRV. Tráva okolo domu má rozlohu 200m2 dvakrat mesacne. Na to by stacilo hoci co, no nebavy ma stale chodit za kablom, alebo pocuvat nekvalitny hlucny motor, ktory je osadeny na lacnych kosackach. Preto som sas rozhodol kupit silnu a drahsiu kosacku s tichim motorom, s ktorou praca bude jednoducha.

P.S. Dakujem J.G. za jeho dovody preco nekupovat Snapper, ale nema aj Al-ko nejake zavazne nedostatky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.97 (?), 12.5.2009 17:55

IBEA je zatím opravdu nejlepší značkou sekaček, s jakou jsem kdy vůbec pracoval, ty slova o pěchování koše tuhle sekačku opravdu vystihují. Používám model 50026 H s Hondou GCV 135E a ani mokrá přerostlá tráva není problém, sekačka plní koš jako ďábel a vůbec se nezahlcuje. Zásluhu na tom má ten jejich okřídlený nůž a hluboký hliníkový korpus. Mulčování zaslouží taky pochvalu, tráva je rozsekaná opravdu najemno a ani není vidět, že tráva není sebraná do koše.

Model 4727 je moc pěkná sekačka se silným motorem Briggs 625 series 5 HP. Vyprdněte se na nějkou levnou ameriku typu Snapper, Partner, Husqvarna. Moje doporučení je sekačka z Itálie (castelgarden, stiga, dolmar, ibea, oleomac...), makaróni dokážou perfektně vytvarovat šasi a sekačky italů jsou kvalitativně i technicky hodně kupředu před konkurencí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.130 (?), 13.5.2009 18:51

Prosim vas (len informacne), neviete niekto preco je Jeden Snapper z cervenou a druhy s ciernou packou pojazdu? Nie je to napr. nejaky novy model s odstranenim povodnych chyb? A este by som sa rad spytal ktoru ste mali vy pan J.G.? DAKUJEM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.217 (?), 14.5.2009 6:47

Já jsem měl červenou, stejný typ je možno nalést u více značek, myslím, že barva je nepodstatná. Ještě k vlastní sekačce - motor je vynikající a ten, kdo má rovný a málo členitý udržovaný trávník bez svahů, může být spokojen. Jen to plnění koše je problém i při nízké a suché trávě. Možná by pomohlo zvýšení otáček motoru, to by se ale zrychlil pojezd, možná dát nůž s vhodnějším tvarem- na tyto experimenty jsem neměl nervy. J.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.130 (?), 19.5.2009 19:39

Prosím vás, chceby som poradiť že ktorý kôš je lepší, či plastový, alebo látkový na kosačke. A ešte ma zaujíma nôž. Na jednej českej stránke píšu že dodávaný nôž k AL-KO 5200 BRV je mulčovací a ten pre zber je treba dokúpiť. Je to pravda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 19.5.2009 20:49
S košem je to tak: Látkový lépe filtruje, takže nebudete jako prase, více propouští vzduch, ale časem se ucpává, a je tedy třeba jej občas vyčistit (1x za rok za dva vydrbat měkkým kartáčem a mýdlem). Plastový koš má větší otvory, ale propouští po částečném naplnění méně vzduchu, takže sekačka může potom hůře sbírat. Na druhou stranu většími otvory létá více bordelu na obsluhu, navíc je koš křehký a časem většinou praskne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.60 (?), 19.5.2009 21:06
Mam Al-ko 47 BR a pri koupi jsem dostal oba noze jako prislusenstvi, asi zalezi na prodejci. Ma plastovy kos, cimz potvrzuji prispevek pana Andyho, pouze s tim praskanim s nim nesouhlasim. Mam ji jiz patym rokem a kos je stale jako novy. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika