Naopak, kritické připomínky jsou vítány!
Myslím si, že tažené provzdušňovače jsou vesměs konstrukčně udělány jako hvězdicovitá kola, která bodají do půdy. Nejsou to tedy duté hroty, které by vytahovaly kusy jílu, místo toho jíl v místě vpichu zmáčknou. Navíc hloubka vpichu je velice malá.
Vyjímkou je PA42, který vypadá opravdu dobře, pokud tedy má alespoň profil bodáku udělaný tak, aby jíl vytahoval ven.
Profi aeraotry jsou vybaveny vždy dutými hroty, takže po jejich práci zůstává na tráníků spoustu "špuntů" a prostor vzniklý prostor v jednolitém jílu tak lze vyplnit pískem a skutečně tak plochu propískovat. Vzhldem k jílu všude kolem bych chtěl řešení, které bude také vyrábět "špunty".
Máte pravdu, že jednoosý traktr bude lehký. Proti pasivnímu taženému provzdušňovači by ale výkon motoru měl pomoci "bodání" do trávy, pokud bude dutý hrot proveden pořádně. Záběr je malý, takže procházka po 2000m2 to bude řádná. Rychlost regulovatelná není, ale pokud by se to dalo naroubovat na stroj s převodovkou, pak jsem si myslel, že na jedničku by to mohlo točit kolem 80/min.
Abych řekl pravdu, velmi uvažuji také o PA42, jen jsem si myslel, že bych tohle mohlo být účinější (duté hroty x kovová hvězdice). Chtělo by to vyzkoušet, bohužel ani aerator pro malotraktor ani PA42 nelze zapůjčit, což je velká škoda.
Jen pro mou jasnější představu: jak jste vyrobil závaží 80kg na provzdušňovač od turfmasteru?
--
VT