A co ostatní neznačkové křovinořezy?



host - 174.89 (?)
3.6.2012 15:45

Tchán asi před pěti lety přivezl od svého bratra křovinořez Weed Eater obsah ca. 35 ccm - jeho bratr ho chtěl vyhodit, tak si ho tchán vzal. Pět let dřel neskutečně (2-3 x ročně zahrada u babičky ca. 1000 m2  + doma ca 1h sečení týdně), minulý podzim pri posledním sečení nešel nastartovat, opravář mi řekl, že nemá kompresi, tudíž na odpis - takže mne velice mile překvapil životností. Zda je Weed Eater značka v severní Americe, kde se prodává, netuším, ale zpracování odpovídalo spíš neznačkovému výrobku.

U tako malých křoviňáků není limitující výška trávy, ale její hustota. U babičky se sekalo jen 2-3 x ročně na jižním svahu, kde byla tráva řídká a šlo to. Doma mám velice hustou trávu, která mu moc nechutnala ani nízká. Oproti HQ 245 byl mnohem lehčí, ale větší vybrace a práce trvala mnohem déle.

Hlavní otázkou ale je, zdali se vyplatí utratit jednou za deset let 12 000 Kč za stroj,  se kterým je tadost pracovat, nebo dvakrát za deset let 6000 Kč za ořezávátko - ale to záleží na Vaší situaci

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 209.214 (?), 9.6.2014 11:27
Asi tady pichnu do vosího hnízda ale dovolím si pochválit Demon. Dostal jsem se k němu náhodou, když mi ho podvodník z Aukra poslal místo jiné značky, ale slouží už čtvrtý rok v pravidelném zápřahu bez větších problémů. Akorát jsem vyhodil jejich popruhy na celé záda a dal tam závěs ze stigy a koupil těžší trojzubec protože to, co k tomu dávají číňani byl mizerný plech. Co se motoru týče je to dobrý přístroj. Výkonově o dost výš než Stiga a huska co jsem měl před ním a to je co do objemu dělí jen pár kubíků. Kde jsem husku honil na plný plyn tam jede demon jen na půl plynu. Tráva poprsa se sice čas od času namotá ale že by se po hodině práce nějak dusil nebo umíral to ne. Na aukru se na to sežene jak kardan tak úhlový převod za pár stovek a na polském allegro by se v připadě potřeby koupil za 800 i náhradní motor Takže dostupnost náhradních dílů by byla, zatím ale nebylo potřeba krom běžné údržby a pravidelného dotahování všech šroubků. Samozřejmě je to těžší než stiga, hlučnéjší, má to větší vibrace, ale startuje bez problémů za každých teplot a jak říkám - zatím drží a slouží líp, než bych za ty 2000 co stál, čekal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 9.6.2014 13:02

Už to, jak jste se k tomu stroji dostal je zajímavé.Překvapuje mě touha, mít těžký trojzubec.Mohl jsem ho koupit dávno na můj OM 740 ale jsem s tím slabším trojzubem spokojen.Mám 2 na výměnu.Jo koupil jsem si kotouč na kterém jsou nanýtovány 3 žabky.Tedy je těžký.Sekal jsem s tím chvíli asi 4 hodiny a nic moc.Stroj mám asi 8 let a nikdy jsem nedotáhnul ani šroubek, nikdy jsem nic nevyvažoval i když bych to někdy rád vyzkoušel.Přimazávám jen uhlový převod, diskusi o mazacím tuku jsem taky četl.Namotává se to, když klesnou otáčky, alespoň tedy mě.Jinak souhlasím.Značkový za 20 tisíc neseká 10x lépe a taky je člověk 10x víc naštvaný v případě krádeže.No já dal za něj asi 12 tis.Co si asi ještě v případě potřeby koupím za křovinořez, abych konečně poznal o co jsem přišel jako vlastník stávajícího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.13 (?), 1.6.2012 7:21

Žádná z historek, kterou si tu vymýšlíte, se mi nestala, prostě se musíte smířit s tím, že mi ten křovinořez bez problémů slouží. A kdyby se na něm něco porouchalo, opravím si to sám. Nebál jsem se rozborky a sborky Citroenu XM, nevím, proč bych si neporadil s takhle jednoduchým mechanizmem. Chalupář

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.81 (?), 1.6.2012 9:48
Tady jde spíš o použité materiály než o složitost stroje. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.75 (?), 2.6.2012 0:14

DBC310 křovinořez 1kW Makita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.89 (?), 3.6.2012 15:45

Tchán asi před pěti lety přivezl od svého bratra křovinořez Weed Eater obsah ca. 35 ccm - jeho bratr ho chtěl vyhodit, tak si ho tchán vzal. Pět let dřel neskutečně (2-3 x ročně zahrada u babičky ca. 1000 m2  + doma ca 1h sečení týdně), minulý podzim pri posledním sečení nešel nastartovat, opravář mi řekl, že nemá kompresi, tudíž na odpis - takže mne velice mile překvapil životností. Zda je Weed Eater značka v severní Americe, kde se prodává, netuším, ale zpracování odpovídalo spíš neznačkovému výrobku.

U tako malých křoviňáků není limitující výška trávy, ale její hustota. U babičky se sekalo jen 2-3 x ročně na jižním svahu, kde byla tráva řídká a šlo to. Doma mám velice hustou trávu, která mu moc nechutnala ani nízká. Oproti HQ 245 byl mnohem lehčí, ale větší vybrace a práce trvala mnohem déle.

Hlavní otázkou ale je, zdali se vyplatí utratit jednou za deset let 12 000 Kč za stroj,  se kterým je tadost pracovat, nebo dvakrát za deset let 6000 Kč za ořezávátko - ale to záleží na Vaší situaci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.17 (?), 6.6.2014 22:45

2014:

Hitachi rozhodne neni zadny sunt, naopak. Hazet to do jednoho pytle s Hechtem, Einhellem a podobnymi... to je uplne mimo.

Makita = prevlecene Al-Ko, tzn. dnes uz pouze lepsi Cina. Stejna fabirka, stejen ND. Nedoporucuju ani jedno.

Hecht, Einhell - Cina nejnizsi tridy. Hecht si aspon snazi hlidat, co se na predchozich modelech nepovedlo a chce to u novych jinak a lepe a celkem jim to jde. Einhell BG-BC 43 jsem mel, oproti Hechtu jeste o tridu horsi (v krovinacich) a uz je z domu (pulsezona byla maximum). Proma, Gude a GTM totez, pricemz GTM se aspon snazi o bytelnejsi zpracovani (trubka, riditka). Z techto nejlevnejsich lehce pres 3000.- rozhodne Hecht, kvuli nejsnazsi dostupnosti ND.

V cene kolem 6000 - za sebe muzu doporucit Alpinu, Stigu (33D, 44D), MTD 1033 nebo 1043. Vyzkouseno v praxi a vsechny jsou vyborne. Pokud nevadi cena lehce pres sest, tak klidne Hitachi. Z vlastni zkusenosti nedoporucuju sestrit ty necele dva tisice na Einhellech a spol. a trochu si priplatit. Rozdil ve zpracovani a kvalite je rozhodne vetsi nez o kolik vic zaplatite.

Plus, v teto vykonove tride kolem 1 kW nema smysl vyhazovat penize za zakladni slaboucke Stihly a podobne profiky. Kdosi tu psal, ze tyto top znacky na zakladnich modelech setri a to muzu zcea potvrdit. Jak zpracovanim, tak dodanym prislusenstvim. Akorat cena zustava :) Preju stastnou ruku. Hlavne se nenechte nejakym chytrakem natlacit do "profi znacky" a vsechny kandidaty si objedte po prodejnach a na vlastni oci se podivejte, co za sve penize dostanete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.106 (?), 7.6.2014 3:21

Koupil jsem za 12300 křoviňák od Hitachi, dostal jsem k tomu vynikající polstrovaný postroj, kvalitní tlustý trojcípý nůž (konkurence dává většinou nekvalitní plechový), obal na nůž, vyžínací hlavu, klubo náhradní 3mm struny (made in France), a jako dárek pakl vrtáků a 5 vystřelovacích nožů s baterkama. Když si srovnám nabídku u Husqvarny nebo Stihl dostanu to samé, ale v ceně 24000 což je dvojnásobek, otázka je, jestli jsou křoviňáky od značkových výrobců 2x lepší, já si to nemyslím. Například délka křovinořezů od Husqvarny mi přijde krátká na moji postavu. Na křovinořez jsem si dokoupil Jetfitku a se sečením, vibracema a celkově s výrobkem jsem za ty prachy spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.17 (?), 7.6.2014 7:05

Naprosto s Vami souhlasim.

Pokud ma uzivatel nzisi cenovy limit i naroky a ptal se na Einhell, Promu, atd., tak mu doporucuju prihodit si k tem cca 3500 korunam 1000-2000 navic a poriti 1 kW Hitachi, Stigu nebo MTD. Rozdil je opravdu znacny a i kdyz maji nektere komponenty z Ciny, jsou dobre kvalite. Neni Cina jako Cina. Davat v teto tride castky kolem 10t. do slabych Stihlu a podobych je proste nerozumnost.

Pokud ma nekod vyssi naroky i cenovy limit, a je kolem 10-11 tisic, tam uz ma smysl vybirat i mezi profi znackami typu Stihlu a podobnych, i kdyz ani v teto cene to jeste profi sroj nebude. Take tam bych volil jinak, klidne opet Hitachi nebo Stigu ctyrkove ci petkove rady (motory Honda, Kawasaki), kde za cenu kterou piseste dostanete v teto relaci opravdu hodne dobre masiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.183 (?), 7.6.2014 8:26
Já mám taky HECHTA 143 4rokem a po celou dobu s ním nemám problém, je to tak kvalitně zpracovaný že není co vytýkat.Ani vzduchový filtr se nezanáší smetím a svíčka je stále originál šampionka tak za tu cenu necelých 4000kč je s ním radost dělat.Ale viděl jsem u nejsilnějšího HECHTU co dělají upevněný řidítka pouze jedním imbusem a umělou hmotou což je velká prasárna protože mi majitel říkal že při poklepnutí o zem na odvinutí struny se řidítka pohnou směrem od něho.Tak je potřeba velmi pečlivě vybírat který stroj si pořídit.Muchy se musí vidět ještě před koupí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika