Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ahoj všem.

Rád bych se zde více zkušenějších zeptal na případné zkušenosti s čínskými motory u sekaček.

Jedná se mi konkretně o srovnání dle mne jinak co se týká šasi totožných modelů sekaček značky Hecht.

konkrétně o tyto dva modely:

- HECHT 556 BS 5in1 - benzínová sekačka s pojezdem

- HECHT 5564 SX 5in1 - benzínová sekačka s pojezdem

První má méně výkonný motor Briggs & Stratton Series 675 EXi. Motor má výkon 2,7 kW. Díky tomu je ale celá sekačka podstatně lehčí (36kg) a dle mně lépe ovladatelnější. Mínusem je slabší výkon a absence variátoru a tedy možnosti nastavit rychlost pojezdu ve 4 stupních.

Druhá je osazená nějakým blíže nespecifikovaným čtyřtaktem Hecht OHV, což je patrně nějaký čínský motor, tady se moc neorientuju. Každopádně motor je výkonější (3,6 kW) ale samozřejmě díky tomu hlučnější a celá sekačka díky tomu těžší - 43kg. Lze zde nastavit rychlost pojezdu.

A právě kvalita takových motorů mě zajímá. Dočetl jsem se, že co se týká spotřeby je číňan OK. Samozřejmě bych ale nerad, aby se mi to za pár let rozsypalo. Má někdo zkušenost?

Naopak rozdíl v ceně sekaček 2,5 tisíce jen kvůli motoru se mi zdá jako laikovi dost podstatný (sice značkový motor, ale méně výkonný... a ještě o 2,5 tis, dražší a bez variátoru)

Nechci se tady pouštět do diskuzí, jestli je Hecht ideální volbou oproti jiným značkám (podle mne za tyto výprodejové ceny ano). Spíš mi jde o srovnání obou motorů, spolehlivosti, výkonů, dopadu jejich výkonu na sečení, vlivu hmotnosti sekaček atd.

Díky za každou reakci.

Vojta

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika