Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý deň všetkým. 

Daný stroj som vtedy nakoniec kúpil (bol v akcii lebo Viking sa pre-brandoval na Stihl) a používam ho u rodičov vyše 4 rokov. Štiepkuje odrezky z ovocných stromov z veľkej záhrady (jablone, slivky, moruša, orech, hruška, broskyne, ale aj hrozno). Každý rok naštiepkujeme asi 20 klasických bedničiek (prepraviek) na ovocie 60*40*22 a ešte 2 big bagy na drevo/štiepku 90*90*100.

Skúsenosti:

Pozitívne: je vcelku šikovný a spratný, dosť silný, asi len 5x sa stalo že sa zasekol, ale vetvy upravujeme, takže nie sú veľmi krivé - hrúbka max 4 cm a suché menej; vstupný otvor je OK a vťahuje vetvy dobre - najmä ak je rovná a aj dlhá tak to "chrúme" pekne; na začiatku sa nastavila doska a iba sa už "doprecizuje" raz za čas (malé vetvičky napríkald slív skôr načne ale nepresekne vždy).

Negatívne: neviem čím to je a nie je to pravidelné, ale zvykne sa sám vypnúť (podozrenie na bezpečnostnú poistku zásobníka sa nepotvrdilo), môže to byť spínač, keďže ani spätný chod nefunguje, možno tepelná poistka (poraďte :-); ak je vetva hrubša a nejako ohnutá tak ju nevtiahne;  suché vetvy skôr láme a nie je taká pekná štiepka. 

Snáď niekomu pomôžem pri výbere (ja osobne by som už teraz novšiu verziu Stihl nekúpil kvôli cene a spomínanému vypínaniu).

MD

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika