Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

S touto značkou nemám zkušenost, ale recenze nic moc...

"Josef Honsa   Hodnocení: 1,0
10.05.2011 – 10:54

"U sekačky mimo jiné oceňuji nízkou hmotnost cca 6,5 Kg. Hůř se indikuje zaplněnost koše, chce to určitou zkušebnost za jak dlouho je koš plný. Zvuk při sekání je nezvyklý což pravděpodobně způsobuje převod mezi el. motorem a sekacím nožem. Jinak si poradí i z vyšší trávou. Jedinou výhradu mám na přestavování výšky sečení. Přestavování je na 3 polohy, vždy celá náprava. Sekačka se musí otočit vzhůru s kolečky a pak se přestavuje osička do vhodných západek. Vzhledem k pružinám na osičce jde přestavení dost ztuha. Na druhou stranu přestavování se neprovádí často. Ještě mě chybí možnost, například pomocí adaptéru, aby posečená tráva se rozptylovala po trávníku. Měl jsem sekačku, kterou jsem si vyrobil a u té jsem mohl volit alternativu sekání do koše, nebo rozptýlení.Měním své hodnocení. Sekačka je zklamání. Poměrně záhy při jarním sekání se sekačka začala tak cca po 5 minutách vypínat z důvodu přehřátí. Měl jsem na vybranou 1) sekačku reklamovat, ale tak bych toho moc neposekal.Musel bych jí někam poslat, odvézt nevím jak dlouho by sekačka byla jednak k posouzení a jednak k opravě v nějakém servisu. 2) Sám zjistit závadu a ještě tentýž den dále sekat. Zvolil jsem 2 a zjistil, že a) bylo uplně zničené ložisko na rotoru elektromotoru a b) k elektromotoru mají přístup nečistoty tráva apod. Ložisko jsem vyměnil za ZKL a prostor jsem vyčistil. Jenže závada se opakovala cca po 2 měsících znovu. Opět jsem vyměnil ložisko za nové ZKL. Letos na jaře ložisko opět "odešlo" a bylo nahrazeno novým SKF. Koupil jsem více ložisek, protože mě je jasné, že jde o konstrukční vadu. Ložisko je poddimenzované. Pak se také začal rozkládat sběrací koš. To jsem opravil pomocí šroubových spojů. Takže jediná výhoda sekačky je její nízká hmotnost. Když seká tak seká dobře. Rozhodně bych jí nikomu nedoporučoval a naopak odrazoval od koupi. Na to, že nese jméno výrobce Bosch je to šunt.Tak sekačka v podstatě skončila díky cenové politice za náhradní díly. Začal totiž přeskakovat ozubený řemen. Po demontáži jsem zjistil, že je poškozen pastorek převodu, který je nalisován na hřídeli elektromotoru a také, že je značně opotřebeno ložisko u tohoto pastorku. Překvapení se dostavilo hned jak jsem chtěl tyto díly nahradit. Firma totiž dodává jen celý el. motor cca za 1800 bez DPH, chtěl jsem ještě hnané kolo a ozubený řemen a vyšlo mě, že nová sekačka vyjde levněji. Tak jsem to vzdal a koupil jinou sekačku.Honsa"

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika