Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, tuto sekačku máme od loňského jara. Sekáme s ní velký pozemek a to celkem nepravidelně (chata daleko od Prahy - Šumava) takže dostává opravdu záhul. Nicméně prvotní nadšení při vybalení stroje nahradila rozpačitost. Motoricky je ten stroj špička, o tom žádná, ale po zkušenosti se sekáním během dvou sezón bych si vybral jinej stroj. Totiž sekačka je hodně, ale opravdu hodně těžká a třeba moje žena vážící o cca 5 kg více, za ní doslova vlaje :-) Jak jsem psal, motoricky neuvěřitelně silná, ale jako by nevyvážená s ostatními komponenty. Velká kola jsou jednoznačně plus, celkem dobré je i ten variátor přes který volíte rychlostní stupeň (i když v praxi - při sekání na trávě, téměř rozdíl mezi polohou 1 a 4 nepoznáte). Sekačka velice špatně sbírá i jen trochu vlhkou trávu (ačkoli je olbřímí koš téměř prázdný, tráva zacpe tunel pro výhoz - ten rozhodně není velký. Mulčovat jsem zkoušel jednou - pokud budete sekat 1x týdně trávu za absolutního sucha a velkou do 10-ti centimetrů, tak problém mít nebudete. Jinak se ale u toho vyvztekáte, protože se budete neustále shýbat a čistit otvor pro výhoz. Co se mi stalo při 2 sekání. Bohužel jsem najel sekačkou na zbytek pařezu a díky tomu enormě silnému motoru fatálně ohnul sekací nůž. Nevím zda byl servisman tak neschopný, nicméně v hlavní sezóně jsem čekal na opravu sekačky bez mála 2 měsíce (výměna nože a unašeče) - prý musel objednávat náhradní díly z U.S.A.,a jinde že to není lepší. Na cenu opravy už si nevzpomenu přesně, nicméně bylo to do 2 tis. Ale měl tam i podobné resp. ještě horší případy, kdy uživatel nejen že zničil nůž, ale nárazem ohnul i celou hřídel - a to už je témeř " na totálku". To je důsledek toho extrémně silného motoru a ostatních - fórovějších komponentů. Tak bych to viděl já z svého laického pohledu. Jak jsem se dozvěděl v jiném servisu, tak značka MTD je vlastně low-end zboží v U.S.A. Až příště budu kupovat sekačku, tak nedám na teorii a tabulkové-výkonové parametry, ale pokusím se domluvit v prodejnách, zda bych si mohl ten který výrobek vyzkoušet - a posekat s ním třeba i kus jejich zahrady. Abych viděl jak to trávu sbírá a jak se s tím strojem pracuje. A pak si jej případně objednal přes I-net. Takže za svojí osobu - MTD už nikdy více.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika