Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,
Původně jsem psal jako host xxx.xxx.78.252

Uznávám, že stroje Dakr jsou kvalitní. Slyšel jsem na ně také hodně chvály, ale co se týče motoru jikov v sérii 14**, tak bych o profesionalitě pomlčel. Tento motor nedovede běžet přes 30h týdně a víceméně 100 dní v roce. Nazval bych jej jen jako špičkoví hobbi motor. Farmářských kvalit může dosahovat také a u mne je plní dostatečně.
Právě ze sekačkou Dakr BLP 60 mám roční zkušenosti – je to kvalitní stroj, dva nože sečou sena (takové ty koňské) velmi pěkně. Otav se tento stroj nedočkal u mě, snad jiný majitel bude s ním spokojený. Mně nevyhovovala konstrukce žacího ústrojí. (Je celkem nepříjemné, pokud musíte dvakrát a víckrát za sečení vařit roztržený disk) – jak již jsem psal dříve, tak bubnové sekačky (hl. BDR550) používám na takové velmi špatné plochy nebo tam, kam se s velkou lištou nedostanu, nebo by se tam s ní špatně manévrovalo.
S perlou zkušenosti nemá, ale vodňanské sekačky mají též dobrou kvalitu.

Výběr stroje bych posuzoval podle servisu prodejce a jeho vzdálenosti (ale předpokládám, že na plochu 3000m2 nebude jen tak zapotřebí). Dalším kritériem bych doporučil vzdálenost od místa, kde se dají koupit základní náhradní díly, tím míním nože (je ovšem možné si je udělat doma sám).
Co se týče motoru, tak výběr zdali čtyřdobý nebo dvoudobý bych Vám doporučil výhradně čtyřdobý. Dvoutakty Jikov sou špičkové, ale hlučnější, smradivější a jejich provoz je dražší (cena benzínu + olej). Přítomnost olejového filtru je irelevantní – jak motory honda, tak B&S jsou dodávány s pevnými a kvalitními filtry, výhoda olejového je vidět až při jiných náročnějších úkolech; u pevných filtrů je vhodné po sečení filtr vyfoukat. Údržba olejových filtrů se zdá být snazší, ale on samotný olej je pouze jako předfiltrační médium, které odchytí větší a velmi malé částečky a za tímto přestupněm následuje pevným filtrem. Jedná se tedy o složitější způsob filtrace, která pro Vás nemá opodstatnění.
Pokud by na Vaší ploše nebyl problém s manipulací se stroje, který má šíři min 80cm, tak bych doporučil lištovku

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika