Výsev sadby do skleníku či ven?



host - 168.103 (?)
15.8.2018 9:24

Pekingské zelí se sází v tuto dobu a pěstuje v pozdním létě a na podzim právě z důvodu kratšího dne, aby nevybíhalo do květu. Vyšší teploty ve skleníku nyní bych řešil odvětráním, případně přistíněním. Naopak v říjnu se ty vyšší teploty, než venku, budou hodit. Ale jak jste psal, zkoušíte ho pěstovat, tak zkuste zasadit zelí venku i ve skleníku a uvidíte. Já skleník v 620m nemám, tak to zkusit nemohu. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
433kefudflodur - (22) - 79.34 (?), 14.8.2018 12:57, zobrazeno: 4511x

Vypěstoval jsem na zkoušku sadbu pekinského zelí. Nyní se rozhoduji zda ji vysadit do skleníku nebo ven. (620 m/nm) poradíte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 14.8.2018 15:27

Pokud nemáte možnost pozdějšího zakrytí (tunelový kryt nebo ohrádka a fólie), myslím, že je skleník jedinou šancí. Pro informaci: v Bulharsku v 50m.n.m. jsem viděl vysazovat venku košťáloviny k podzimní sklizni zhruba před měsícem. Nevěřím, že byste to u vás stihl dříve.

Ohrádka a tunel
Ohrádka a tunel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 53.112 (?), 14.8.2018 19:59

620m/m - nevím!  V mých 192m si troufnu ho dát i ven. Ale letos už nemám nazbyt vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.10 (?), 14.8.2018 20:15

Pokud mate dost vody  dal bych to ven   pekinske zeli  potrebuje hodne zalevani kdyz bude zakorenene nevadi nizka teplota pri velkych teplotach vybiha zeli do kvetu az budou hlavky velike nevadi ani prizemni mrazik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 14.8.2018 23:13

já dal sadbu ven v pátek, ale jsem 380mnm. 620m je už dost vysoko, podle mých zkušeností je v téhle výšce zpravidla teplota o 3°C nižší, než u mě a soudím, že už v téhle výšce zelí nestihne udělat pořádné uzavřené hlavy, asi bych volil skleník. Ale píšete, že zelí jen zkoušíte, tak zkuste pár sazenic dát taky ven a v listopadu napište, jak jste pochodil. No a samozřejmě co nevyjde kvůli počasí jednou, může vyjít podruhé. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 14.8.2018 23:23

tedy ono zelí samozřejmě poroste dobře, ale v říjnu, kdy by mělo začít dělat hlávky, už u vás bude poměrně chladněji, než v nižších polohách a na to zelí bude reagovat nižším denním přírůstkem. V součtu mu pak bude do pěkně vyvinuté hlávky asi trochu chybět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
433kefudflodur - (22) - 79.34 (?), 15.8.2018 8:23

Pokud dám sadbu do skleníku nebudou vadit ještě stále vyšší teploty, mám obavy z vybíhání do květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 15.8.2018 9:24

Pekingské zelí se sází v tuto dobu a pěstuje v pozdním létě a na podzim právě z důvodu kratšího dne, aby nevybíhalo do květu. Vyšší teploty ve skleníku nyní bych řešil odvětráním, případně přistíněním. Naopak v říjnu se ty vyšší teploty, než venku, budou hodit. Ale jak jste psal, zkoušíte ho pěstovat, tak zkuste zasadit zelí venku i ve skleníku a uvidíte. Já skleník v 620m nemám, tak to zkusit nemohu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.8.2018 17:39

Dejte vědět, jak jste se rozhodl a jak to dopadlo. Já jsem čekal aspoň na mírné ochlazení. Dočkal jsem se i rosy a dokonce nám po 7 týdnech napršelo 6mm vody. Vysázel jsem proto venku podzimní salát a kedlubny. Taky experimentálně. Navíc jsem vysel do kelímku zimní salát. Ten budu sázet v říjnu a sklízet v březnu a dubnu.

Podzimní výsadba (kedlubny a salát)
Podzimní výsadba (kedlubny a salát)
Výsev zimního salátu
Výsev zimního salátu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika