Osvědčené druhy salátu pro pěstování na poli



host - 89.29 (?) 
29.12.2011 17:37, zobrazeno: 7182x

Dobrý den, poraďte prosím Vaše osvědčené druhy salátu pro polní pěstování. Semo má docela velkou nabídku, tak nevím, co vybrat. Žijeme v cca 290mm. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 54.27 (?), 29.12.2011 19:48

My jsme spokojeni s celoročním salátem Lento, ale je to asi Moravoseed. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.149 (?), 29.12.2011 22:10

Pěstuji saláty volně na zahradě na mírně vyvýšených řádcích (cca 5 cm) abych zabránil podehnívání.Zalévám do vzniklých mělkých brázd. Z raných salátů dlouhá léta pěstuji Deon, který se mně zdá lepší než Král Máje. Sazenice si pěstuji doma za oknem, vždy čtyři semínka do kelímku od kávy. Vysévám po 15.2. vysazuji jak je to možné většinou začátkem dubna. Sklizeň  začíná ve druhé dekádě června. Současně vysévám ledový salát Miniko, sazenice jsou podstatně horší (vytáhlé), ale sklizené hlávky (cca o čtrnáct dní později jsou chuťově vynikající. Rády zahnívají, protože se na příměm slunci přehřejí a zapaří je nutno je stínit, já používám starou záclonu. Letos jsem zkoušel dvě novější odrůdy Maršálus a Merkurion (termín výsevu a výsadby stejný), vynikající hlávky větší než Deon, sklizeň cca o 10 dní později. Salát Merkurion jsem zkoušel také z výsevu doma 25.5, výsadba do polostínu (slunce jen dopoledne) 19.6., sklizeň 8.8. vynikající.Zkoušel jsem ještě ledové saláty Grandes Lago a Larsen, ale tyto jsem vysadil blízko okurek, ty je přerostly takže nemůžu zhodnotit. Vím je to poněkud dlouhé, ale snad Vám to i s jinými diskuzními příspěvky pomůže se zorientovat.Ještě dodávám Brno, cca 250 mnm.

       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.149 (?), 29.12.2011 22:12

Opravuji: v druhé dekádě května.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 93.3 (?), 30.12.2011 7:44

ja jsem velmi spokojen se salatem Merkurion

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika