Netkaná textilie či plastová folie?



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?) 
26.3.2021 20:37, zobrazeno: 1051x

Je čas na výsev salátu (proto to zakládám tady), ředkviček, pro některé už i jiných plodin. Tam u mne nahoře je to všechno později.

Samozřejmě je musím přikrývat. A váhám, zda použít klasický igelit, případně polypropylénovou fólii, anebo netkanou textilii. Obojí má své plus. Má někdo zkušenosti s obojím? Jinými slovy, co byste mi doporučili? Problém je v tom, že zahrada je na chalupě a nejezdím tam každý den. Takže ta konkrétní otázka je: pod kterým z těch dvou víc hrozí a) vymrznutí b) přehřátí. Ve hře je i dostatek propouštěného světla. Čemu dáváte přednost vy?

Děkuji za odpovědi. Doufám, že ne marně.smiley

Milan HP

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.220 (?), 26.3.2021 21:23

Dávám netkanku, dýchá. Pod igelitem bych se bála zapaření -zmrznutí -uvaření, zvášť, když nemáte možnost denně větrat. Světla je i pod netkankou dost.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 26.3.2021 22:02

Lído, díky.

Můžete mi prosím ještě poradit správnou tloušťku? Mám koupenou to nejslabší textilii 19g/metr čtvereční. Tou zamýšlím ochránit hlavně košťáloviny před nevítaným hmyzem. Bude to stačit tepelně?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.220 (?), 26.3.2021 22:42

Používám vždy tu, co zrovna mají ;-))

Jinak by měla zvednout teplotu cca o pět stupňů oproti vnějšímu prostředí. Pokud by byl mráz, bylo by dobré ji něčím podložit, aby se nedotýkala rostlinek, protože v místě doteku mráz působí (dál už ne)-           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.220 (?), 26.3.2021 22:47

ps - a nemáte nejslabší, ta má jen 17g wink           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 28.3.2021 22:24

Lído, můj plán je to položit na oblouky, ne přímo na rostliny. Prostě vytvořit tunel.

Díky, moc jste mi pomohla.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.220 (?), 29.3.2021 12:31

To je ideální. Jinak ta 19g je nejběžnější, která se používá. Sice existují ještě podstatně silnější, ale ty jsou na položení třeba na cibuli - proti květilce a vrtalce - moc těžké.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika