Mangold



host - 109.108 (?) 
3.6.2008 16:32, zobrazeno: 11020x

Co to je a jak se upravuje?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 3.6.2008 20:28

Docela dobrá a nenáročná rostlina. Vypadá jak řepný chrást bez bulvy. Listy se konzumují syrové jako salát nebo se z nich vaří špenát. Plně se vyrovnají originálním zeleninám. Řapíky se dají upravit jako chřest -  jeho chuti ovšem logicky nedosáhnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.208 (?), 21.11.2008 10:50
Znám Shanghai, je to druh mangoldu, který pochází z Číny. Košťály mají na rozdíl od jiných druhů mangoldů zelenou barvu. Konzumuje se hlavně tepelně upravený. Výborně chutná dušený jako príloha k masu nebo ho používáme do směsí asijského typu. Skvěle chutná lehce smažený s plody moře. Připravuje se krátce aby zůstal křehký.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.190 (?), 11.2.2009 8:22

Můj švagr je šprýmař. Dal mé manželce k narozeninám celou rostlinu Mangoldu /cca50cm/ jako "květinu" k narozeninám.Udělali jsme z toho polévku na způsob špenátové. Byla dobrá, ale zůstaneme raději u originálu-špenátové polévky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.57 (?), 27.9.2009 12:35

By mě zajímalo, zda můžu mangold nechat na záhonu přes zimu pro sklizeň v příštím roce a jak ostříhaný? Když je to dvouletá rostlina.

Svobodníková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 27.9.2009 12:37

Lepší je prý přesadit mangold na zimu do skleníku. Nezkoušel jsem to ale.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 23.110 (?), 10.1.2010 13:27

Já jsem pěstoval mangold minulý rok poprvé. Jeho chuť mě velmi mile překvapila, také jsme z listů udělali špenát a jeho chuť byla ještě lepší a hlavně jemnější než u originálního špenátu, takže můžu jenom doporučit.

PS: Navíc jsme ho sklízeli postupně, seřezávali jsme vyvinuté listy a další postupně dorůstaly. Takže ho letos vyseji znova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika