Kopr



host - 130.3 (?)
3.1.2016 16:29

Že by už v Itálii zapomněli na kopr? Wikipedie: "Řekové a Římané, kteří ho na svých výpravách přinesli až na sever Alp, ho pojmenovali 'anethon'. Roku 812 Karel Veliký, vědom si jeho kulinářského i léčivého významu, nařídil pěstovat kpr na svých statcích."

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 64.231 (?), 8.8.2009 11:23

První kopr mi vzejde sám z přezimovaných semínek v zemi. V létě však trochu přiseju lonskými semínky, abych ho měl zelený až do Vánoc. Nezmrzne ani pod sněhem. Kdo má moc težkou půdu, musí dát do řádku trochu zahradnického substrátu a kopr vyleze v teple a vlhku už za týden. Letošní semínka však asi nevyklíčí. Kopr, routu a fenykl mi ožírají otakárci (housenky). Rád se s nimi dělím.

Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.193 (?), 1.2.2010 8:13

Poradi niekto ako sa ho zbavit?uz par rokov bojujem snim, rastie aj tam kde ho nechcem.3 roky ho nenechavam dozriet do semena no on sa na jar objavi znova.ale ked dam susedom semeno, im nevyrastie a ked tak slabo.niekedy mam meter a pol vysoke rastliny.likvidujem od malej rastlinky.cez leto to vypada ako prales kopru.dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 1.2.2010 12:07

Ja navrhuji vypustit na zahony hejno slepic hnedka na jare, sem tam nejakou kocku a co zbyde z kopru muze zlikvidovat stadecko ovci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 1.2.2010 12:40
To Vám závidím, za mého dětství ho byla plná humna, rostl všude.Tedˇ kopr musím vysévat a stále ho nemám dost.Tedy bráno s rezervou. Já jsem hrozně hamižná, všechno bych sklízela 7x do týdne.Abych mohla rozdávat.To mi dělá snad největší radost. Zdraví MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.22 (?), 10.6.2010 0:32

Pokud jsem sela kopr do řádku - výsledek nic moc. Teď jej rozprsknu v páse asi půl metru kolem plotku a mám kopru až až. Uštipuji průběžně ty jemné boční výhonky a dávám si je do krabičky do mrazáku, který pak použiji na omáčku. Taky jsem ho kdysi dala do sáčku a vůně kopru byla v celém mrazáku- vše "vonělo" koprem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.112 (?), 23.9.2010 10:15

U nás kopr na poli už vůbec neroste. Ani po vysetí semen. Pěstuji ho v kontejnerech po ovocných stromcích na kompostové hlíně. Letos jsem zjistil, že kopr mi neroste v hlíně, kde bylo kompostováno listí z vlašského ořechu. Proto už listí z ořechu do kompostu nebudeme dávat a raději ho spálíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 240.226 (?), 23.9.2010 11:03

Letošní semínka kopru vyklíčí bez problému, pane Mimmo. Z odkvetlého kopru dozrálá semínka stačí rozhodit na záhon a za týden vyklíčí a rostou. Jen to zkuste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 26.9.2010 1:49

Děkuji za reakci. Klíčivost semínek jsem v září nikdy nezkoušel. Dosívám tak v půlce léta (od 1.8.) a měl jsem dojem, že loňská semínka v mých podmínkách klíčí daleko lépe než ta čerstvě dozrálá. Naopak letošní nesklizená semínka, která do konce srpna vypadají do půdy,  masově vyrazí v květnu. Kdyby lépe klíčila na podzim, mám teď kopru víc než pěťouru. Mám těžkou zeminu a teplotně nadprůměrnou polohu. Možná, že jiné odrůdy a v jiných podmínkách reagují odlišně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.3 (?), 3.1.2016 16:29

Že by už v Itálii zapomněli na kopr? Wikipedie: "Řekové a Římané, kteří ho na svých výpravách přinesli až na sever Alp, ho pojmenovali 'anethon'. Roku 812 Karel Veliký, vědom si jeho kulinářského i léčivého významu, nařídil pěstovat kpr na svých statcích."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 14.5.2017 12:17

Dá se kopr vysít na pozemek čerstvě pohnojený hnojem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika