Živý plot jako větrolam



Stránky: 1,  2   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?) 
15.6.2011 21:32, zobrazeno: 19629x

Pěkný večer, v dřevinách se vyznám, ale nějak mě zrovna nic nenapadá, proto uvítám pomoc a radu co spíš vás než mě může napadnout...

Potřebuju udělat u drátěnky větrolám, hustý již odspodu a vysoký tak 3-5metrů, jedná se však o jižní svah a vyska ornice je asi půl metru, co by sneslo tyto extremni podminky?-jehlicnany asi tezko, kord v zime to s vodou bude slozite.., napadla me Pyracantha, co by to mohlo byt dal? díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 97.108 (?), 15.6.2011 22:09

Co třeba mahonie cesmínolistá? Mám několik těchto keřů, na slunci i v polostínu. Ta co je na slunci je krásnější. Do výšky 2,5 m narostly za 4 roky. Letos jsem je poprvé začala střihem umravňovat. Výšku nechávám, omezuji jejich šířku. Jsou moc krásné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 15.6.2011 22:28

mam je doma na zahrade a vyskove jsou porad na 1,5m-tedy malo, za to do sirky to umi opravdu neuveritelne!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 15.6.2011 22:57
Trochu zvláštní diskuze, vzhledem ke zkušenostem. Mahonie fakt asi nemá cenu zkoušet, zejména jako větrolam, o výšce nemluvě. Pyracantha by možná podle katalogů byla dobrá, ale já osobně s ní mám ty nejhorší zkušenosti. Po osmi letech poctivého snažení ruším jejich vzrostlý plot (1,5m), který připomíná tyčky k rajčatům a sázím osvědčené thuje Smaragd (a to zejména z důvodu ochrany proti větru). A to jsem zkoušel několik doporučených odrůd (úplně nejhorší Orange Glow). Na první vnější pás ochrany zahrady je fakt asi nejlepší thuje nebo tis. Buk nebo habr by možná taky fungoval, ale je s ním mnohem více práce a nesmí se zaspat se stříháním. A pokud chcete před první pás dát další řadu keřů (mám tam lig. oval. aureum), je vhodnější něco, co nemusíte třikrát ročně stříhat(myslím z vnitřní stany zahrady). Já mám ornice cca 15 cm, thuje dávám nad povrch, obkládám drny a zasypávám posekanou trávou. Mám ale u nich kapkovou závlahu a přírůstky kolem 50 cm ročně (ehm, tedy to mluvím o Brabantech, u Smaragdů je to, pochopitelně, mnohem méně).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 15.6.2011 23:00

kdyz k tujim mam opravdovy nevztah :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 15.6.2011 23:24
To chápu, také jsem je původně na zahradě nechtěl. Dnes už je mám ale, vzhledem k okolnostem, skoro po celém obvodu (cca 2000m2). A to před "panelákem" souseda mám T. plicata (+30 m), abych tu hrůzu časem neviděl... Mám ale několik dalších řad, takže ze strany své zahrady thuje skoro nevidím. Štědřenec (Laburnum) má tendenci vytvářet kmen, takže na plot nic moc. Celkem dobrá (když je dost světla) je Pinus s. watereri, ale je to běh na dlouhou trať.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 52.69 (?), 15.6.2011 22:58

Napadl mne ještě štědřenec, ale pod ten by se musel dát ještě podrostový keř.Štědřenec nádherně kvete a je celkem nenáročný, ale je neskutečně jedovatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.23 (?), 16.6.2011 0:10

já mám keře, které krásně kvetou, ale už nevím jak se jmenují, posílám foto, plot je úžasný

živý plot
živý plot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 16.6.2011 7:37
Tavola.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vodehnal - (23) - 174.134 (?), 16.6.2011 9:13

Tavoly mám doma také, jsou to opravdu krásné keře, ale jako větrolam nepoužitelné. Půl roku jsou prakticky bez listí a na jaře je nutné je pořádně ostříhat.

Dporučoval bych použít nějaký jehličnan-túje, cypřiš...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika