Zakrslý platan - kde sehnat?



host - 42.6 (?)
19.4.2010 21:24

Opravdu se jedná o odrůdu, která se jmenuje Alphens Globe. Informací je opravdu málo, protože se jedná o relativně novou odrůdu, a mám-li být upřimný, asi nikdo neví kam vlastně doroste. Je rozhodně menší, než klasický platan. Mám tuto odrůdu na zahradě od jara 2005 a roste krásně. Od místa naroubování netvoří klasický průběžný kmen, ale má hodně větví, které rostly původně do kulovitého tvaru, teď se ta koule jakoby mírně přetahuje do špičky.

zahradník na cestách

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 40.135 (?), 19.4.2010 8:34, zobrazeno: 11060x

Dobrý den všem,
rádi bychom s manželem zasadili na zahradu platan - velký si bohužel dovolit nemůžeme, hektarovou zahradu nemáme :-), ale doslechla jsem se o zakrslé formě. Na internetu je ale zoufale málo informací. 
Nevíte prosím něco víc - jak rychle roste, kde se dá koupit atd.??? U nás v zahradnictví o něm ani neví. 
Předem moc děkuji a přeji krásný den, 
Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.225 (?), 19.4.2010 18:29

Zkuste hledat tento strom Platanus acerifolia 'Alphens Globe', jestli by to bylo ono?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.253 (?), 19.4.2010 20:35

Souhlas (Alphens Globe) a zkuste Školky Litomyšl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.6 (?), 19.4.2010 21:24

Opravdu se jedná o odrůdu, která se jmenuje Alphens Globe. Informací je opravdu málo, protože se jedná o relativně novou odrůdu, a mám-li být upřimný, asi nikdo neví kam vlastně doroste. Je rozhodně menší, než klasický platan. Mám tuto odrůdu na zahradě od jara 2005 a roste krásně. Od místa naroubování netvoří klasický průběžný kmen, ale má hodně větví, které rostly původně do kulovitého tvaru, teď se ta koule jakoby mírně přetahuje do špičky.

zahradník na cestách

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika