Zachrana krotona



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?)
24.4.2018 16:20

Chudáka stonožku topíte zbytečně, ta je masožravecwink Kroton, pokud má ještě nějaké živé kořeny, bych přesadila do nového substrátu(pro pokojové rostliny) velmi mírně zalila a zapíchla careo tyčku do substrátu - proti škůdcům. Vypadá jak vypadá, protože je přelitý. Většina kytek se zaleje, až 2cm substrátu shora proschne. A nenechávat vodu stát v podmisce, obalu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

mariaklara - (2) - 243.175 (?), 24.4.2018 12:57, zobrazeno: 2351x
Hilfe! Da sa tento kroton este zachranit? V priebehu tyzdna mu opadali takmer vsetky mlade zelene listy, na nich najma zo spodu biele bodky, velk.spendlik.spicky, ako zrnka muka, niektore sa aj pohybuju. Po vybrati z kvetinaca-poda max premokrena, na bale zvonku loziska vajicok?,vid foto. Uprostred korenov, pri kmeni biele zlepence akoby mukovej vlhkej hmoty... blee, a hocikde medzi korenmi sa pohybuju male musky:( Bola tam aj 1 hneda "dazdovka", dlha 3-4cm, tenka, len som ju nestihla odfotit. Ako ho zachranit?? Už ho kúpem, a na hladine zrazu táto nechutná potvora z tenká, dlha cca 2-3 cm, stonozkova, pri hlave s 2 tikadlami.
Kroton zachrana
Kroton zachrana


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 24.4.2018 16:20

Chudáka stonožku topíte zbytečně, ta je masožravecwink Kroton, pokud má ještě nějaké živé kořeny, bych přesadila do nového substrátu(pro pokojové rostliny) velmi mírně zalila a zapíchla careo tyčku do substrátu - proti škůdcům. Vypadá jak vypadá, protože je přelitý. Většina kytek se zaleje, až 2cm substrátu shora proschne. A nenechávat vodu stát v podmisce, obalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mariaklara - (2) - 243.103 (?), 24.4.2018 18:42
Dakujem za radu. To, ze je preliaty, môže byť pravda. Kúpila som si nan totiz pred pol rokom kvetinac na oko efektny, ale samotny plastovy kvetinac je total narvaty v plastovom obale. Čiže žiadna kontrola, ci este ma vodu, alebo nejaká možnost odparovania. Ale skadiaľ sa tam vzala ta stonožka... a preco tolko musiek ci kych potvor medzi koreňmi... to ani srnka netusi. Čiže vcerajsi názor z FB, ze by to mohli byt roztoce (nazor na zaklade nalezu na liste), a treba na to postrek Apollo, toho sa zrejme nemam drzat. Ublizila by som mu ešte viac kebyže ho postriekam? Ďakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika