Vrba



host - 210.254 (?)
3.4.2008 12:33

Dobrý den, mohu vrbu zastřihnout již teď v počátku dubna? Nebo mám počkat až po "zmrzlých"? Děkuji za radu. Petra K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 44.120 (?), 20.2.2008 13:15, zobrazeno: 10263x

Zdravím a mám dotaz. Mám asi 7-letou převislou vrbu a i když ji každým rokem stříhám je dost zarostlá. Některé větve se táhnou i po zemi. Má někdo radu co s ní nebo jak moc ji prostříhat? Pár větví je už docela silných. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.203 (?), 20.2.2008 17:32

Převislých a nebo tvářících se jako převislé je několik. Takže je otázkou jaký druh či kultivar vrby máte. No pokud máte tu klasickou, tak musíte počítat s tím, že je to velký a vitální strom a tím jak tu vrbu neustále stříháte nutíte jí aby nahrazovala nepříznivý poměr mezi kořeny a listovou plochou velkými výhony větví. Chce to změnit řez, případadně ho omezit, založit výš korunu nebo jí vyhodit, zajít do zahradnictví a koupit si nějakou málo vzrůstnou vrbu. A nebo se zcela smířit s tím, že větve jsou až dole u země. Třeba to může být dobrá schovka před nezvanou tchýní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.120 (?), 20.2.2008 19:47

Vrchol koruny má tak 1.6 m. Tak budu dál stříhat. A jelikož jsem tchýně tak se budu schovávat před zeťákem já. Ale děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.203 (?), 21.2.2008 0:45

Tchýně a nebo maminka? Tchýně se dělí na dva poddruhy. Tchýně a maminka. Respektive z toho vyplývá, že tchýně je jen jedna, maminky leckteří mladí šťastní manželé mají dvě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.92 (?), 20.2.2008 18:23

Pokud je to "kočička" - stříhám ji po jejich opadání - cca na 5-10 cm dlouhé (nebo spíš krátké) čípky a to tak, aby se koruna jakoby rozvírala, aby dělala širší deštníkovitou korunu. Během léta ji ještě proberu - slabé výhonky úplně odstraním, aby zůstaly jen ty pěkné.

Pokud je na nízkém kmínku (nižší než cca 2 m) - vyvazuji jeden výhon k bambusové tyčce a postupně zvyšuji nasazení větví.

Nebo jaká je to vrba? A foto by nebylo?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.120 (?), 20.2.2008 19:48

Tak je to asi ta co popisujete. Budu zkracovat. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.254 (?), 3.4.2008 12:33

Dobrý den, mohu vrbu zastřihnout již teď v počátku dubna? Nebo mám počkat až po "zmrzlých"? Děkuji za radu. Petra K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.203 (?), 3.4.2008 12:40

Že se ten váš chlap nestydí. Už jí měl mít ostříhanou, z proutků pomlázku vyrobenou a před několika týdny vás ní měl omladit.

Stříhejte v pohodě, na větevní límec a pokuch chcete, tak se snažte zachovat přirozený tvar stromu. ´Tedy nemydlit to do kulata, jak se to občas vidí. Stříhat se nemá za silných mrazů, protože namrznou pletiva. Ale ty už nehrozí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.254 (?), 3.4.2008 16:49

Děkuji za radu. Omladil mě jinačí vrbou (ta naše je ještě mladičká... jako já :-) Jinak rostliny, keře a stromečky je můj koníček, tak ho k tomu raději nepouštím ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika