Usychání Acer Palmatum Dissectum



host - 187.81 (?)
4.7.2007 20:43
Koncem května jsem si udělala radost a koupila tento kultivar. Do "dospěláka" jsem si netroufla, každý varuje, že javory jsou přecitlivělé, takže začínám dorostencem - kmínek cca 20 cm. Zatím jsem ho nechala v původní nádobě, umístila k jezírku na místo, kam od oběda nejde slunce. Zatím se zdá, že se mu u nás líbí /možná to bude japonskými kamarády-kapříky koi-koi :-)/, listy jsou krásně střapaté a vyrůstají nové. S přesazením do země chci ještě chvíli počkat. Zodpovědně zalévám. Pěkné javory najdete na www.havlis.cz. Všem nám, amatérským nadšencům, přeji nevysychající radost.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Kuba - (1), 28.5.2007 21:50, zobrazeno: 14523x

Dobrý den,

prosím o radu. mám na zahradě pět exemplářů japonských javorů, čtyři už totálě uschly, pátý (asi 10 cm kmínek) velmi silně prosychá. Většinou jsou situovány na jih (slunce celý den). Kapková závlaha běžela 2x denně 15 min. listy začínají žloutnout, konečky hnědnou a pak celé odpadnou, větvičky pomalu usychají. je možné, že je to sluncem, nebo moc vody?

přikládám ilustrační foto

díky za náměty

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.20 (?), 29.5.2007 6:41
Slunce celý den japonským javorům škodí. Nedostatečná vzdušná vlhkost je pro ně zničující (nejlépe by jim bylo u vodní plochy). Zálivka (rosení) na list je špatně. Kapičky vody na slunci působí jako čočky, listy jsou jemné, spálí se... mluvím z vlastní zkušenosti. Ještě bych varoval před pokusy o pěstování v mrazových kotlinách. A také by to údajně chtělo zimní kryt. Nejen kořeny, ale mladý stromek celý. Snažil jsem se opravdu hodně, ale ze tří japonských javorů mi přežívá jeden. Už jsem ho na zahradě i přestěhoval, po čtyřech letech dosáhl původní velikosti při nákupu (považuji za úspěch).  Tak si to přeberte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.67 (?), 29.5.2007 8:58

Z toho co vidíme na fotografiích bych spíše tipoval na nedostatek závlahy ale je to posuzování od zeleného stolu. Úspěch a neúspěch hodně závisí na konkrétních podmínkách !!! Nelze však než souhlasit s názorem, že slunce celý den není zrovna pro jap.javory zrovna to nejprospěšnější. Na zahradě jich mám několik ale jen druhým rokem. Umístění je takové, že od cca 12te hodiny jsou už ve stínu a přesto téměř denně zalévám. Letošní jaro bylo a je suché, což lze snadno ověřit zarýtím rýče do země a vyklopením vyryté hlíny... Nicméně javor dissectum garnet a bloodgood jsem vystavil plnému slunci a zatím to zvládají a neschnou... Nicméně zahradu mám obklíčenou zelenou "hradbou" přirozenou i vysázenou takže vítr tolik nefičí. Zkuste jak máte sucho okolo Vašich javorů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.130 (?), 29.5.2007 10:01
Měla jsem ten samý dotaz o něco níže, sama mám javor ve skalce z jedné strany chráněn živým plotem z druhé strany cihlovou zdí. Sluníčko přes poledne má. Mám ho ve sklace cca 3 týdny a začaly mu usychat konce listů, i když nové listy rosotu hodně a krásně se zbarvují. Je to asi i tím, že byl v zahradnictví v květináči pod stromy a tak na něj celý den nepražilo slunce. Přečetla jsem co se dalo a všude se píše o vlhkosti a nejlépe vysadit u vody. Zakoupila jsem tedy glazurovaný velký květináč, který jsem zapustila do země vedle něj, napustila vodou a osázela vodníma kytkama. Vznikla mi tím malá vodní plocha a jenom doufám, že mu to bude svědčit o nově vyrašené lístky už usychat nebudou :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.116 (?), 30.5.2007 14:27
Mam sest japonskych javoru,kazdy jiny.Ctyri rostou v castecnem stinu a prirustaji nadherne.Dva rostou na plnem slunci.Oranzovy kazdym rokem v tuhle dobu trochu oschne,rudy naopak úzasne vybarvi listy.Hodne,hodne je zalevam,na zimu neprikryvam,a vpodvecer kdyz zalevam zahradu a vzpomenu si,tak je zamlzim.A rostou jako z vody uz kolik let....nadmorska vyska 4OOm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.81 (?), 4.7.2007 20:43
Koncem května jsem si udělala radost a koupila tento kultivar. Do "dospěláka" jsem si netroufla, každý varuje, že javory jsou přecitlivělé, takže začínám dorostencem - kmínek cca 20 cm. Zatím jsem ho nechala v původní nádobě, umístila k jezírku na místo, kam od oběda nejde slunce. Zatím se zdá, že se mu u nás líbí /možná to bude japonskými kamarády-kapříky koi-koi :-)/, listy jsou krásně střapaté a vyrůstají nové. S přesazením do země chci ještě chvíli počkat. Zodpovědně zalévám. Pěkné javory najdete na www.havlis.cz. Všem nám, amatérským nadšencům, přeji nevysychající radost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.31 (?), 30.7.2007 13:38

Asi před 5 lety jsem si koupila takovou malinkou rostlinku a píchla jsem ji do prostřed trávy a ejhle...měla spálené listy, ale vzhledem k tomu, že mi to poradil odborník, tak jsem nadávala psovi, že mi na něj chodí dělat potřebu a přežíval tam 2 roky...pak jsem si přečetla, že má rád přistínění a že je nejlepší ho zasadit k něčemu vzrostlejšímu, aby měl tzv. toulavý stín...protože červené javory zase pro vybarvení potřebují slunce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika