Štětkovec



host - 220.130 (?)
8.8.2011 21:25

Kamarádka si ho malý loni koupila, měl dvě květenství. Přes zimu ho měla doma (teplotu nevím), na jaře ho dala na zahradu. Přenádherně jí rozkošatěl a nyní má na všech koncích větviček nasazena poupata... Má ho postavený před keři na jejich jižní straně, má tam plné slunce, ale vlhčí vzduch díky hodně zelenému kolem...            Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 109.210 (?), 8.8.2011 17:02, zobrazeno: 7016x

Dobrý den, letos jsem si koupila štekovec v Kruhu, ale zatím mě nekvete. Kdy prosím kvete asi už je po odkvětu, že?? Jak je možné, že mi nevykvetl mám ho západní stranu zalévám ho v kětináči i hnojím a nic.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 8.8.2011 18:27

Mám dojem, že v našich podmínkách moc nekvete, měl jsem ho 3 roky a kvetl jen bezprostředně po koupi - evidentně dovoz z teplejších krajů.  Nepřežil třetí zimu, i když byl v bezmrazé místnosti, uhnily kořeny. Velmi citlivý na vápník v zálivkové vodě nebo substrátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 8.8.2011 18:31

Doba květu:
Callistemony jsou zajímavé i tím, že nás potěší záplavou květů hned 2x do roka. Hlavní období kvetení je květen a v srpnu/září se dočkáme druhé vlny.

Barva květu:
karmínově červená

Stanoviště:
plně osluněné nebo poloslunné

Upozorňujeme na možnost přehřátí kořenů. Používejte dostatečně velké květináče, pokud možno co nejsvětlejší barvy.

Od března/dubna do září/října možno přemístit ven (terasy, balkony, zahrady apod.)

Nároky na půdu:
Štětkovce nutně potřebují půdy lehké, propustné, vápenité, v létě a v době kvetení ovšem trvale vlhké. Substrát musí být bohatý na hrubé částice, který při vydatné zálivce odvede přebytečnou vodu pryč a zabezpečí dostatečný přísun vzduchu ke kořenům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 8.8.2011 18:41

To hajank5

Ta vápenitá půda je asi překlep,  všechny zdroje informací o pěstování se shodují na potřebě slabě kyselého substrátu - konečně jako pro všechny myrtovité kytky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.130 (?), 8.8.2011 21:25

Kamarádka si ho malý loni koupila, měl dvě květenství. Přes zimu ho měla doma (teplotu nevím), na jaře ho dala na zahradu. Přenádherně jí rozkošatěl a nyní má na všech koncích větviček nasazena poupata... Má ho postavený před keři na jejich jižní straně, má tam plné slunce, ale vlhčí vzduch díky hodně zelenému kolem...            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika