Šeřík chřadne



goofy - (13) - 217.73 (?) 
2.4.2024 15:27, zobrazeno: 209x

Dobrý den, pěstuji na terase v nádobě několik let šeřík, ale letos po zimě vypadá poměrně nešťastně. Některé listy jsou ok, nasazuje na květ, ale mnoho listových poupat je uschlých a je možné je vydrolit, a jinde, kde už jsou listy, jsou listy takové zavadlé. Stejně se chová i můj druhý (trpasličí) šeřík, tam je polovina větví úplně v pořádku a druhá polovina jeví podobné příznaky jako tento velký šeřík. Nevíte prosím, co by to mohlo být za problém? Budu vděčný za jakýkoli názor či radu.

šeřík chřadne
šeřík chřadne
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.168 (?), 2.4.2024 15:43

Připadá mi to jako vliv letošního střídání teplot:  teplo, pak zas mrazík... U mne letos vypadá podobně hortenzie.

A že píšete o "velkém" šeříku - má dost velkou nádobu? Dost dobře si klasický šeřík (keř cca 3m vysoký) nedokážu v nádobě představit blush...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
goofy - (13) - 217.73 (?), 3.4.2024 9:52

Dobrý den, paní Lído. Děkuji moc za reakci. Včera jsem hned odpověděl, ale jelikož jsem použil zřejmě mírně vulgární výraz (ve spojení se svou osobou), odpověď se neodeslala a leží asi na stole u administrátora :-)

Pokud jde o "velký" šeřík, myslím tím vulgaris (nikoli trpasličí, který mám už dlouho), ale je zatím vysoký jen cca metr, tak to zvládá i v poměrně střední nádobě. Pokud ho omylem nezlikviduju, půjde do větší :-)

Počasí mě taky napadlo, je šílené, ale to mi přijde poslední roky poměrně běžně. Chápu tedy správně, že byste nedělala nic a čekala? :-) Já kolem toho neustále běhám a nevím, jak šeříku pomoct... voda, hnojení, slunce atd atd atd
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.168 (?), 3.4.2024 20:01

Určitě bych počkala. Ona přílišná péče většinou bývá spíš na škodu - neškodí tolik sucho jako přelití a rostliny snesou spíš nedostatek živin než přehnojení - to první se dá vždycky napravit, to druhé bývá někdy smrtící...     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
goofy - (13) - 217.73 (?), 3.4.2024 23:00

Jojo, na přílišnou péči jsem já "odborník". Moc děkuju. Nechám ho tak, třeba překvapí :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika