Samec cesmíny



host - 42.6 (?)
30.3.2010 21:55

Ano, je to tak. Cesmíny jsou dvoudomé, takže k opylení je potřeba mít samčí odrůdu. Pro tento účel by měla dobře posloužit třeba odrůda 'Myrtifolia', která je samčí a sama bobule nikdy netvoří. Občas je v prodeji vidět a někdy se sehnat dá.

Pavel

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 97.2 (?), 30.3.2010 21:45, zobrazeno: 7160x

Zakoupila jsem si samici cesmíny - ilex aquifolium s čevenými bobulemi. Když jsem k ní chtěla koupit samce, bylo mi řečeno, že nedokážou určit pohlaví rostliny, když nemá zrovna bobule. Poradí mi někdo, kde mám samce koupit? Nebo je tento kultivar samosprašný?. V nabídce zahradnictví Chládek se u této rostliny nic o samci a samici nemluví. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.6 (?), 30.3.2010 21:55

Ano, je to tak. Cesmíny jsou dvoudomé, takže k opylení je potřeba mít samčí odrůdu. Pro tento účel by měla dobře posloužit třeba odrůda 'Myrtifolia', která je samčí a sama bobule nikdy netvoří. Občas je v prodeji vidět a někdy se sehnat dá.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 30.3.2010 23:12

Pokud vím, tak jsou samčí a samičí odrůdy, takže od jedné odrůdy nemůžete koupit obě pohlaví. O některých drobnolistých (I.crenata) je občas uváděno, že jsou samosprašné, ale jinde píší zas, že ne...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 30.3.2010 23:23

Ještě doplňuji: samčí jsou třeba Ferox Argentea, Blue Prince a samičí Golden King, Blue princess - nedá se řídit ani názvem - "zlatý král" je samice!  :-))           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika