Proč vadne ruj vlasatá?



host - 162.128 (?)
7.8.2011 19:24
je to nejake houbove onemocneni nebo monilie. nam to udelala taky, odstrihli jsme vsechny nemocne vetve a dali jsme ji postrik fungicidem. prezila a rozrostla se.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Frankie - (14) - 48.28 (?), 7.8.2011 19:10, zobrazeno: 16374x

Dobrý den zahradnici, z niceho nic, v podstate behem par dni a bez nejake napadne priciny nam zacala vadnou nase Ruj vlasata. Nemate predstavu, cim by to mohlo byt?

Prohledl jsem zvadle listy i cely kerik a nenasel jsem zadne fleky, okousani ani zadne skudce. Tak pred 14 dny jsem pristrihl vrcholky letosnich vybezku tak o 5cm, ale to jsem delal i loni a nic se nestalo a ne vsechny zastrizene vadnou a naopak vadnou i nezatrizene.

Ruj jsem zasadil pred 3 roky asi jako 70cm proutek, ktery jsem nahodou obevil pri cisteni zanedbane zahrady, ani jsem nevedel, ze je to ruj. A ona se nam takhle krasne rozrostla, neradi bychom o ni prisli.

Moc dekuji. Frankie


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Frankie - (14) - 48.28 (?), 7.8.2011 19:12

Jeste dalsi foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Frankie - (14) - 48.28 (?), 7.8.2011 19:13

A posledni:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.128 (?), 7.8.2011 19:24
je to nejake houbove onemocneni nebo monilie. nam to udelala taky, odstrihli jsme vsechny nemocne vetve a dali jsme ji postrik fungicidem. prezila a rozrostla se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 7.8.2011 19:29

Už to tu bylo na jaře, odešly mi i poloviny třímetrových rují, odspoda raší, ale musely se moc seříznout  Je to nějaká houbová choroba nevím, jestli se ví přesně jaká a který postřik na ni. Já jsem měla namíchaný Dithane na javor, tak jsem je postříkala, pak nějakým jiným cca před 14 dny, co jsem měla na padlí na floxy. Snad se to zastavilo  Jestli máte nějaký postřik na houbové choroby a myslím na okrasné rostliny - ne na rajčata a brambory  tak ji postříkejte, třeba se trefíte, ono jí to neuškodí 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Frankie - (14) - 48.28 (?), 7.8.2011 20:06

Moc dekuji za reakce, zastavim se u nas v zahradnictvi, at mi na to neco daji... te houbove chorobe bych se moc nedivil vzhledem k tomu destivemu pocasi poslednich tydnu...

A jeste jeden dotaz z trosku jinehom soudku - sla by ta ruj namnozit nejakymi rizky... mimo jine i pro jistotu, kdyby mela nedej boze odejit? Moc dekuji. F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.130 (?), 7.8.2011 21:40

Také mi to udělala třetím rokem po výsadbě, odstřihla jsem zvadlé výhony, další rok vyrazila a už je z ní (zaťukám to...) pěkný keř. Snad to má způsobovat něco podobného jako vadnutí plaménků (houba ucpává vodivá pletiva).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 167.146 (?), 7.8.2011 23:01

Asi je to tak, jak píší předřečnice/-íci. Už dříve se tu o tomto vadnutí mluvilo. Myslím, že se ta houba jmenuje Alternaria - alternariové vadnutí. Zkuste si to vyhledat jednak zde v archívu zahrady.cz a jednak i na webu. Postřiky fungicidy (tedy přípravky proti houbovým chorobám) budou mít nejspíše alespoň nějaký účinek, ale nejsem si jist, že 100%. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.58 (?), 23.8.2011 16:03

Tak jsem na radu ze zahradnictvi ruj postrikal smesi pripravku proti houbam a plisnim - tusim silith a neco jineho... nicmene ten nejvetsi prostredni vyhon stejne pomalu odchazel, az jsem ho stejne ustrihnul az u zeme... a dole u zeme jsem na nem taky nasel malou dirku jako od hrebiku, ze ktere vytekalo trosilinku miza... ale nevim, jestli to muze mit souvislost... spis prirozena zalezitost... ze by ji tam nekdo schvalne udelal prakticky vylucuji...

Zbytek kere, ted spis keriku, zatim vypada dobre, tak snad to tak vydrzi. Dekuji jeste jednou vsem za reakce. Frankie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.78 (?), 10.11.2011 0:41

Loni po zimních mrazech nám totálně vymrznul keř ruje vlasaté/asi 2m keř,6 výhonů/.Po "elektrikářském" řezu těsně nad zemí plně obrazil, v současnosti je tak na 75% původního stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika