Rakytník - prosím o odpověď



host - 166.20 (?)
30.1.2007 21:41

Já jsem si o něm hodně přečetl a člověk musí nejdříde získat takový přesvědčivý náhled, protože jeho huť není nijak vinikající. Nejde to jíst po hrstích ale také to není aní třeba.  Prý má jedna kulička vitamínu c na celý den pro člověka.  Já jsem dal nějaké do mrazáku a ty po lžíci dám rozmrznout. Jím je tím stylem, jednu kuličku do pusy, lehounce prokousnu slupku a delší dobu vycucávám vnitřní obsah. Druhý způsob který je asi nejjednodušší a to proslazení a zalití alkoholem. Třeba Rum a nebo něco silnějšího domácího. Má odležet  8-14 měsíců. Toto je asi nejlepší a za měsíc  se už  do něho pouštím.    VašekB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 225.252 (?), 30.5.2006 13:32, zobrazeno: 12380x
Již dva roky mám dva keříky rakytníku řešetlákového. Ač mají pěkné přírustky, nekvetou.Poradíte mi někdo, proč nekvete?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.27 (?), 30.5.2006 16:08
Máte asi samce, samice je ta, co plodí. Rakytník je dvoudomý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.133 (?), 1.11.2006 8:36
Rakytník řešetlákový mi letos plodil prvně po čtyřech letech od zasazení koupených keříků. Je také nutné mít dva keře, "samičku" a "samečka". Rakytník je rostlina dvojdomá. Je třeba trpělivosti.  Zdraví Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.108 (?), 30.1.2007 12:18
Taky jsem si zasadila minulé jaro 2 keře. Chtěla bych vědět, co z těch plodů děláte, jak to zpracováváte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.20 (?), 30.1.2007 21:41

Já jsem si o něm hodně přečetl a člověk musí nejdříde získat takový přesvědčivý náhled, protože jeho huť není nijak vinikající. Nejde to jíst po hrstích ale také to není aní třeba.  Prý má jedna kulička vitamínu c na celý den pro člověka.  Já jsem dal nějaké do mrazáku a ty po lžíci dám rozmrznout. Jím je tím stylem, jednu kuličku do pusy, lehounce prokousnu slupku a delší dobu vycucávám vnitřní obsah. Druhý způsob který je asi nejjednodušší a to proslazení a zalití alkoholem. Třeba Rum a nebo něco silnějšího domácího. Má odležet  8-14 měsíců. Toto je asi nejlepší a za měsíc  se už  do něho pouštím.    VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.12 (?), 1.3.2007 12:14
Letos jsem zpracovala první úrodu - ostříhala jsem ( asi 1/3 letorostů i s úrodou jsem stromku nechala)  plody i s malými větvičkami , protože jinak vyteče více štávy pryč, všechno jsem rozmačkala mačkadlem na brambory ve skleněné (nerezové) nádobě a čistou štávu jsem smíchala v poměru 1:1 až 1:2 s tekutým medem. Uchová se dobře ve šroubovacích zavař.sklenicích v lednici, pokud by bylo velké množství, tak v plastových lahvích v mrazáku. Je to skvělá zdravá šťáva i pro děti, stačí dvě lžíce do sklenice vody, je to krásně oranžový dobrý džus, který se nekazí v chladu. Užíváme to, dokud je co a vůbec nemarodíme.
  K pěstování:
 Protože samčích rostlin je vždy více (80% semenáčů) a hodně se rozrůstají, doporučuji do korunky samčího keře naroubovat samici a pěstovat obě pohlaví současně. Roubovala jsem to v březnu, rouby byly odebrané na Mikuláše. evam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 46.76 (?), 4.3.2007 23:42
Vážená pani, s tím roubováním je to zajímavé. Mohla byste nás prosím kontaktovat na mikola@atlas.cz potřebovali bychom o tom vědět ještě o něco více.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.154 (?), 7.2.2007 23:07
Nejvic se mi osvedcilo nalozit plody Rakytniku resetlakoveho do vodky nebo podobneho alkoholu, dat do malych sklenic a do lednice. V zime uzivat prilezitostne lzicku denne, radne rozkousat i jaderka, obsahuji cenny olej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.162 (?), 5.3.2007 5:34
Vždy, když jsem uvažoval o rakytníku mě odradilo to, že nemohu sehrat skutečně reálné informace o  způsobu sběru plodů.  V některých zahrádkářských publikacích jsou doporučovány jakési lisovací destičky, do kterých má být sevřena větvička aplody lisovány bez trhání přímo na větvičce, jinde doporučovali zatnout zuby a trhat bez ohledu na trny. Existuje něco rozumnějšího??  Děkuji.   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.13 (?), 5.3.2007 9:46

Mám rakytník asi třetím rokem a měla bych dotaz ohledne jeho stříhání. Zasadili jsme ho příliš blízko cesty, rozrostl se a větve s trny začínají být nebezpečné. Může se koruna stříháním udržovat?

Zdraví Karla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika