Prořezání chráněného stromu?



exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 184.52 (?)
10.4.2010 16:04
Takže po vašich reakcích jsem se rozhodl dopsat sem několik upřesnění nevím o nikom kdo by chtěl strom nějak brutálně prořezat nebo snad pokácet je to strom ke kterému má většina místních občanů velmi kladný vstah.Obecní zastupitelstvo již několikrát a to i velmi důrazně kontaktovalo majitele.Strom není nikým a to ani záměrně poškozovám.Nikdo NEKŘiČÍ pokácet ale jen velmi přiměřeně upravit korunu zítra přidám i fota Na začátku jsem se zapoměl přihlásit J.K.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 184.52 (?), 8.4.2010 20:54, zobrazeno: 8149x

Prořezání chráněného stromu kdo ho muže provést a kdo ho zaplatí??U nás v obci je u hřibotova vemi stará lípa (250let) pozemek na kterém se nachází patří třem majitelům  (dvoum osobám a pozemkovemu fondu) Lípa sice není prohlášena za památnou nicméně uředníci kteří mají moc rozhodnout povolili pouze ořez suchých větví.Nicméně při většívh větrech dojde k odlomení zdravývh větví i 15cm silných a je ještě zázrak že se nikonu nic nestalo (strom je většinou koruny nad hřbitovem) nicméně majitelé se i přes mnohé informování tomto nebezpečném stavu nic neřeší.Jak je lze donutit k řešení těchto problémů??Na jednu stranu nechtějí ekologové povolit přiměřený ořez aby se strom stal bezpečným a na druhou stranu ani majitelé nemajísnahu tento stav řešit takže co vy na to??

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 8.4.2010 21:10

Vzhledem k tomu, že jste jediný kdo po tom touží asi nezbyde než se s tím smířit.

(není normální aby strom jen tak ztrácel zdravé větve, pokud je to opravdu tak měl by ho někdo prohlédnout)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 9.4.2010 13:21

Za stav stromu a případné vzniklé škody samozřejmě zodpovídá jeho vlastník - tedy vlastník pozemku, na němž strom roste. Samozřejmě by měl hradit i náklady na jeho ošetření, ale nikoho nepřesvědčíte, pokud sám nechce.

Zkuste oslovit agenturu ochrany přírody a krajiny, aby Vám poradili, případně aby posoudili stav stromu. Případně nějakého jiného odborníka na stromy - arboristu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 9.4.2010 13:40

Musel jsem odběhnout a tak jsem příspěvek poslal ne úplně dokončený.

Chtěl jsem ještě doat: vše písemně: Dokladovat! Fotit! Dokumentovat. (A kdyby nic nepomohlo, zkuste televizi :-) Často se pak věci rozhýbou!

Na vyhlášené památné stromy bývají nějaké dotace (budou vědět na AOPK), jinak dost problematicky.

Jaká je Vaše lokalita?  Kde strom roste?

Na arboristických stránkách najdete i seznam certifikovaných arboristů, tedy studovaných a přezkušovaných odborníků a (zpravidla) i milovníků stromů.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.198 (?), 9.4.2010 13:27

Můžete mi říct, jasí ekologové Vám něco takové tvrdili? Strom není třeba kácet, pokud je chráněný, je třeba jej udržovat. Zlikvidovat suché a poškozené větve a případně ještě tvarovat korunu. Je hodně možností jak takový strom ošetřit, aby nebyl nebezpečný. Pokud s vlastníky není domluva, přichystejte si pádné argumenty a běžte za starostou. Možná ještě někoho zahráníte před zlomeným vazem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.98 (?), 9.4.2010 14:08
Kdo mluvil s těmi úředníky? Zajděte na odbor OŽP na úřadě - přineste fotky ulomených větví(stačí odlomené místo ze stromu) přineste jim samozřejmě vše písemně!! Úřad má tu pravomoc nařídit vlastníkům zásah, který eliminuje nebezpečí, nebo alespoň provést prohlídku a zdravotní ohledání odborníkem, je-li nebezpečí minimálně adekvátní zásahu(což je v 99,9%)!!! Pokud tak neučiní majitel, je to na majitelovi a úřad to může provést na jeho náklady. Pokud se na to vykašle úřad... Prohoďte jen tak mezi řečí, že jste nyní nahlásila nebezpečnou situaci a pokud se něco stane za nečinnosti úřadu, tak je pod tím někdo podepsán... Hezký den PD
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 9.4.2010 19:11

To je zase řevu, strom=nebezpečí=pokácet. Jak říkám, není normální aby padaly zdravé větve, proto je ořezání jen suchých větví normální postup. Buď strom někdo záměrně poškozuje, (dost dobře si dovedu představit člověka, který to dělá "aby upozornil na nebezpečí") nebo je s ním něco hodně v nepořádku. Pozvěte odborníka ať se na to podívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 184.52 (?), 10.4.2010 16:04
Takže po vašich reakcích jsem se rozhodl dopsat sem několik upřesnění nevím o nikom kdo by chtěl strom nějak brutálně prořezat nebo snad pokácet je to strom ke kterému má většina místních občanů velmi kladný vstah.Obecní zastupitelstvo již několikrát a to i velmi důrazně kontaktovalo majitele.Strom není nikým a to ani záměrně poškozovám.Nikdo NEKŘiČÍ pokácet ale jen velmi přiměřeně upravit korunu zítra přidám i fota Na začátku jsem se zapoměl přihlásit J.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 10.4.2010 17:03

Vždyť vidím tu paniku. Proč chcete úřadům vyhrožovat? Já nevím jak vám mám vysvětlit, že nejdřív se musí zjistit proč větve padají a potom najít řešení. (a předem se smířit s tím, že jediné možné řešení skutečně může být pokácení stromu) Vaše představa, že úřad pošle chlapíka s pilou "ať to nějak prořeže" a tím se to vyřeší je mylná. V lepším případě se nic nezmění, v tom horším to ještě zhoršíte. Neodborné ořezání v minulosti je dokonce jedna z možných příčin současné situace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika