Problém s kroucenou vrbou



host - 223.4 (?)
12.2.2009 21:21

Vrb je samozřejmě nespočet druhů. Jedny keřovité, další stromovité. Dle barvy kůry je neidentifikujete 100% ně.Např. žlutokoré vr. jsou keře i stromy.Všeobecně se dá říct, že kerovité nerostou do hmoty., čili jsou tenké. (Zřejmě případ paní Ivy., zde pomůže korunku každý rok stříhat) A stromovité jsou mohutné a kmínek tloustne i 10cm za rok  (ale to už u dospělých stromů),  korunku také můžeme každý rok stříhat. V náročnosti na vláhu existuje také široké spektrum druhů od kratkodobě sucho snesitelných po vlhkomilné.

Černé skvrny u zelené krouc. vr. je běžná nemoc (baterialního, nebo houbovitého původu), která, když se odstraní včas zmlazením, strom dále neohrožuje. Myslím, že se vyskytuje jak na vlhčích, tak na suších půdách. Na závěr mě tak napadá, že snad neexistuje zahrada, zahrádka, kde by nerostla, zkuste si toho někdy všimnout.    H.T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 163.145 (?), 15.1.2011 21:39
s tím nesouhlasím. Bonsaje sílí s přírustky, ale pokud jsou příliš často stříhané, k žádnému zesílení nedojde. doporučuji nechat letorosty o hodně přerůst a potom zastřihávat zpět na požadovanou délku. Například nechat narůst na 20 listů a sestříhnout na 5. Pomůže taky zaštipování apikálních pupenů.To opakovat po celé vegetační období. Podstatné je nechat strom růst - zesílí sám. pokud budete stříhat příliš často a na krátko, strom "zleniví" a zesílení kmene bude slabé. Ano, metody narušení kmene např podélnými řezy nebo vpichy můžou pomoci, ale při nevhodném, hlubokém narušení hrozí ošklivé jizvy, které se dlouho hojí. řez musí být maximálně do hloubky kambia. navíc u tak "natlakového" stromu jako je vrba bych to asi nedělal. mohla by podélně prasknout a uschnout...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.44 (?), 10.2.2009 18:49

Nesmíte být moc úzkostlivý, prostě trochu prosychá. Odřežte to, prosvětlete korunu. Je to vrba a roste jak vrba, když má vodu, tak dělá divy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.250 (?), 10.2.2009 18:54

Takže bych měla nechat větší korunu pro větší kmen, ale já ji řežu právě proto, že by ji ten kmínek neunesl. Trochu začarovaný kruh... Ale díky moc, Iva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.44 (?), 10.2.2009 19:52

No ono s tím řezem musíte decentně. Spíš prosvětlovat a upravovat korunku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 234.184 (?), 11.2.2009 7:24

Kroucenou vrbu mám 6let.Je na nejsušším místě zahrady.Vůbec se o ní nestarám.Za tu dobu vyrostla 6,5metru.Obvod kmenu má 56cm.Asi má ráda sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 11.2.2009 14:11

pane Vala máte pravdu,,,mám to samé každá rok jí oholím až na hlavní větve jen sup na ní chybía je čím dál víc zdravější a silnější..nikdy nedostala ani slzu vody a to je na rovině v létě celý den do ní pere slunko,,,teď jsem si pořídil zelenokorou a je taky nádherná roste v kuželu do výšky a má ty kudrnaté větve směrem nahoru..fakt pěkná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.205 (?), 17.3.2009 6:35

Vrba obecně má ráda spíše vlhko, to že vaše vrba roste na sluníčku neznamená, že svými kořeny nečerpá vodu z hlubší úrovně a proto má tak dobrý růst.  JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.35 (?), 11.2.2009 13:57

Mám na zahadě vrbu obyčejnou - z té dělám "Ladovu" vrbu, kmínek jí sílí viditelně každým rokem, pak kroucenou vrbu, ta má kmínek pevný, ale s tím tloustnutím nic moc,  a tu japonskou se stříkaným bílo růžovým listem, tu mám přes 5 let, výška kol 1m, ale oporu bych od ní asi neodendala, kmínek by šel asi při větším větru k zemi,

To černání větví mám každý rok, hledala jsem to i v knihách, pořadech v televizi,... co jsem loni slyšela, že je to snad nějaká plíseň, ale název fakt nevím, větve je nutné odstranit až na zdravé dřevo, nesmí být žádná hnědá skvrna ani na řezu!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.4 (?), 12.2.2009 21:21

Vrb je samozřejmě nespočet druhů. Jedny keřovité, další stromovité. Dle barvy kůry je neidentifikujete 100% ně.Např. žlutokoré vr. jsou keře i stromy.Všeobecně se dá říct, že kerovité nerostou do hmoty., čili jsou tenké. (Zřejmě případ paní Ivy., zde pomůže korunku každý rok stříhat) A stromovité jsou mohutné a kmínek tloustne i 10cm za rok  (ale to už u dospělých stromů),  korunku také můžeme každý rok stříhat. V náročnosti na vláhu existuje také široké spektrum druhů od kratkodobě sucho snesitelných po vlhkomilné.

Černé skvrny u zelené krouc. vr. je běžná nemoc (baterialního, nebo houbovitého původu), která, když se odstraní včas zmlazením, strom dále neohrožuje. Myslím, že se vyskytuje jak na vlhčích, tak na suších půdách. Na závěr mě tak napadá, že snad neexistuje zahrada, zahrádka, kde by nerostla, zkuste si toho někdy všimnout.    H.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.12 (?), 15.7.2009 15:02

Může to být mrazík, to musíte vědět vy, jestli mrzlo. Další možnost je houbová choroba. Ta napadá listy a výhony, zpravidla jedno- a dvouleté. Buď jenom zčernají a uschnou, nebo se objevuje jiná varianta, tmavé skvrny na listech a zkorkovatělé podlouhlé (kolem 1cm) hnědé skvrny na větvičkách, uprostřed praskají. Literatura doporučuje odstranit (a zneškodnit) napadené části. To odpovídá příspěvkům níže, kdy vrba po ostříhání zase klidně roste dál, napadení se tedy omezuje na tenké mladé větvičky a dá se takto řešit. Źádné chemické prostředky jsem k tomu nenašla, ale zahrádka bez chemie je lepší. Nedostatkem vody to spíše nebude, kde voda není, tam vrba prostě neroste, pokud prší a je jinak poměrně teplo (jako teď) houbám se daří všude, i na stromech.

Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika