Poznáte někdo keř?



host - 143.17 (?)
15.6.2013 13:37

Hmm, máte pravdu Lído, už jsem koukala zblízka na tu alternifoliu, pravda, listy dlouhé úzké, to nahloučení byly květyblush Jsem fakt zvědavá, co paní rozkvetesmiley Ani se nestíhám přihlašovat, venku pořád fůra práce. Zdravím, Konvalinka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 219.3 (?), 15.6.2013 11:44

Komule to není, tu mám. Dnes vyfotím, ještě ale nekvete. Možná se to opozdilo přesazením. No uvidíme surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 15.6.2013 12:52

Buddleia alternifolia to není, ta má dlouhé úzké lístečky jako vrba. Ale můj hroznovec teprve teď dokvetl, tak ten čerstvě sázený může být opožděný. Jen k těm komulím - buddleia davidii (ta běžná komule - květenství podobné šeříku) vypadá úplně, ale úplně jinak, než buddleia alternifolia.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.17 (?), 15.6.2013 13:37

Hmm, máte pravdu Lído, už jsem koukala zblízka na tu alternifoliu, pravda, listy dlouhé úzké, to nahloučení byly květyblush Jsem fakt zvědavá, co paní rozkvetesmiley Ani se nestíhám přihlašovat, venku pořád fůra práce. Zdravím, Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.3 (?), 15.6.2013 22:13

Tak tady je slíbená fotka těch pupenů, vypadaly jako suché, ale zvětšily se. Pak ještě vyfotím květ a to rozhodne, aspoň si myslím wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.53 (?), 16.6.2013 9:19

No to je pěkné! Pěkný oříšek.

Hroznovec to zcela jistě nění, ani akmule.

Něco málo mi to připomíná, že jsem to už někde na fotce viděl, ale nevybavuji si to přesněji.

Vložte ještě fotku celého keříku, abychom viděli habitus.

Jinak listy se zdají být mírně kožovité, s podvinutým okrajem, na větvičce střídavě postavené...

Osobně se domnívám, že květy nebudou nijak zvlášť nápadné a velké, že zůstanou nahloučené takhle v několika hlávkách, že budou malé a nejspíše takhle žlutozelené...

Tak budu pátrat dále.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 16.6.2013 9:27

no zatím mi to přijde na rod Elaeagnus, tedy hlošina, uvidíme co další fotky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.3 (?), 16.6.2013 10:39

Zkusím to nafotit, ale zatím to jsou jen dvě větve od země. Kožovité ty listy nejsou, na špici mají zoubky. Taky vycházím z toho, co má to zahradnictví, ze kterého mi to poslali, v nabídce. Hlošinu sice mají, ale vypadá jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.53 (?), 16.6.2013 10:49

Hlošina (nebo Shepperdia) mne taky napadla, ale jaký druh?

Jako další možnou čeleď vidím olivovité.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.105 (?), 16.6.2013 13:32

Mohlo by jít o toto.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.3 (?), 16.6.2013 18:06

Tak jsem to vzala ze všech stran. Nové listy jsou už delší, než ty první a zoubky jsou tak do poloviny listu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika