Platan



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 65.67 (?) 
26.9.2008 13:45

Zajímavým stromem je Platanus acerifolia Alphens globe. tzv. Londýnský platan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 78.2 (?), 26.9.2008 21:07

platanus acerifolia'alphons globe asi 5m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.221 (?), 29.5.2012 7:13

Váš dotaz je už sice 6 let starý a asi už platan máte, ale třeba moje rada pomůže ostatním. Letos v dubnu jsem sebrala ze země 2 semena tohoto stromu a celá je zasadila do hlíny, ne moc hluboko. Zdálo se mi, že nějak neklíčí, to bylo asi 3 týdny po zasazení, a vyhrabala jsem je z květináče. Semínka šla z kuliček krásně odloupnout, rozesela jsem je nahusto do dvou květináčů a přikryla tenkou vrstvou hlíny. Už vykukují malé rostlinky, zatím je jich asi 10. Je důležité, aby byla semínka zasazená odloupnutá z té kuličky, protože jinak klíčí dovnitř do středu, a to je špatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.162 (?), 18.4.2013 6:24

Dobrý den, teď je jaro - duben. Na autobusáku stávám pod mladým platanem a taky se mi moc líbí. V zahradnictví nám ho nabídli za 10 tis. Kč!:) Takže mě taky napadlo, že bych se ho pokusila nějak namnožit. Můžu teď sebrat ty kuličky? Bude v nich ještě nějaké chmíří (je to dost vysoko, tak ať netrapasím zbytečně) nebo mám zkusit ustřihnout větvičku?

Děkuji za obnovení diskuze a za rady. L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.68 (?), 6.3.2019 14:14

Behem letosni unorove prochazky jsem vzal ze zeme dve kulicky platanu. Prosly tedy mrazy i snehem. Kulicky jsem dal na vatu a trochu rozmackal at se vic rozpadnou. Do tydne vyklicily jako plevel desitky rostlinek. Par jsem jich zkusmo po tydnu presadil do hliny a zijou jiz druhy tyden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.6 (?), 2.10.2022 19:34
Dobrý den, děkuji za tuto diskuzi. Dostala jsem dvě kuličky, nechala je ještě chvíli dosušit, a pak "to chlupaté" obrala jakože jsou to semena. Před chvílí jsem narazila na odborný článek na rostliny.net a tam bylo psáno, že každá "šiška" je jedno semeno a já ten prostředek (zbavený chlupatých semen) vyhodila :-(takže jsem začala smutnit, že platan nebude, ale po přečtení diskuze mám zase radost a semínka po stratifikaci zasadím a snad byla některá zralá (třetí šiška byla jen půlka a úplně uschlá - snad zralá).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika