Okrasné listnaté stromy



host - 162.128 (?)
28.9.2010 13:04

též máme jíl, spíše se zamyslete jestli to máte podmáčené, či nikoli... v podmáčeném toho moc neroste. Moji favoriti jsou sakury (krasne kvetou, a na podzim červenají listy, máme sloupovou bíle kvetoucí sakuru, na příjezdovou cestu by se vám mohla hodit), různé javory (nádherný je Negundo, a ten by měl jit jen do cca 8mi metrů. Nebo Red sunset, ten raší červeně, přes léto je zelený a na podzim jde do červena. to samé October glory). Máme i zlatý jilm. Nebo červenou Ruj. Hezky by mohly vypadat i hlohy. Nebo jeřáb. Případně zkusit nějaký ovocný strom (jabloň, hrušeň) a spojit příjemné s užitečným (pokud ale seženete vysokokmen...).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 150.50 (?), 28.9.2010 10:11, zobrazeno: 10256x

Dobrý den.

Máme k domu asi 20ti metrovou příjezdovou cestu a chtěla bych z jedné strany vysadit asi tři okrasné listnaté stromy, které dorůstají výšky asi tak do 10ti metrů.Nadmořská výška je zde 413m, místo je celý den na slunci a půda je tu dost jílová... děkuji za jakoukoliv radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.128 (?), 28.9.2010 13:04

též máme jíl, spíše se zamyslete jestli to máte podmáčené, či nikoli... v podmáčeném toho moc neroste. Moji favoriti jsou sakury (krasne kvetou, a na podzim červenají listy, máme sloupovou bíle kvetoucí sakuru, na příjezdovou cestu by se vám mohla hodit), různé javory (nádherný je Negundo, a ten by měl jit jen do cca 8mi metrů. Nebo Red sunset, ten raší červeně, přes léto je zelený a na podzim jde do červena. to samé October glory). Máme i zlatý jilm. Nebo červenou Ruj. Hezky by mohly vypadat i hlohy. Nebo jeřáb. Případně zkusit nějaký ovocný strom (jabloň, hrušeň) a spojit příjemné s užitečným (pokud ale seženete vysokokmen...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.50 (?), 28.9.2010 18:54

díky za reakci... podmáčené to nemáme, řekla bych že spíš suché.O javorech jsem uvažovala kouknu i na ten jilm.Já bych si představovala takovou alej.Ovocné stomy ne protože je to u frekventované silnice, leda tak okrasnou jabloň.Opíšu si vaše návrhy a prohlídnu na netu... díky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.225 (?), 30.9.2010 17:54

Odolný je i habr, snáší jak suchá tak i zamokřená místa. Zkuste se podívat na Carpinus betulus Fastigiata nebo Lucas Houtmeyers. Jsou to kultivary, které rostou kuželovitě.  Nebo taky Fagus sylvatica Dawyck či dub Quercus robur "Fastigiata Kosteri", to jsou pak spíše sloupy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika