Ochrana rododendronu



host - 112.65 (?)
26.10.2006 19:29
Mám několik rododendronů na chatě mimo obec a volně přístupných a i když mi tam srnky přes zimu chodí ještě se mi nestalo,že by je ožraly.Pro srnky jsou rododendrony jedovaté/alespoň jsem to slyšela/,ale existuje přípravek proti okusu,pro jistotu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 16.218 (?), 26.10.2006 0:22, zobrazeno: 4593x

Letos jsme zasadili nový rododendron. Chtěla bych se zeptat, jak ho ochránit v zimě. Máme ho před domem, na volně přístupném místě, na vesnici. Vloni jsme těsně vedle měli magnólii, kterou nám okousali zajíci z lesa, kvůli velkým a dlouhotrvajícím mrazům se odvážili až k domům. Nerada bych přišla o krásný rododendron, ale nevím, jak jej na zimu zabezpečit. Zabalit ho celý, třeba do papírového pytle, to se mi nezdá dobré, že by neměl světlo. Nebo zabalit jen dolní část a nechat otvor pro pronikání světla.. nebo zhotovit jakousi "klec" z pletiva a tou ho na zimu přikrýt??? Prosím, poraďte. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.85 (?), 26.10.2006 18:46
Nejlepsí bude asi ta klec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.65 (?), 26.10.2006 19:29
Mám několik rododendronů na chatě mimo obec a volně přístupných a i když mi tam srnky přes zimu chodí ještě se mi nestalo,že by je ožraly.Pro srnky jsou rododendrony jedovaté/alespoň jsem to slyšela/,ale existuje přípravek proti okusu,pro jistotu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika