O jakou magnolii jde?



host - 234.111 (?)
9.10.2011 20:05

Můžu se ještě zeptat ohledně výsadby. Není lepší jí na zimu zasadit do květináče a nechat v chladné chodbě a na jaře jí zasadit?

Děkuji Nováková

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 234.111 (?), 9.10.2011 16:42, zobrazeno: 7729x

Včera jsem na veletrhu zakoupila magnolii, ale paní mi jen sdělila, že bude růžová. Nepoznáte někdo o jaký druh jde, jak bude vysoký, keř či strom? Jak moc vyroste? Opravdu moc děkuji za odpovědi.

Nováková

Magnolie
Magnolie
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 9.10.2011 17:21

Magnolie je rostlina, která poroste na zahradě desítky let. Možná by bývalo vhodnější věnovat jejímu výběru větší péči...

O jaký kultivar či druh se jedná se pozná asi až podle květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.56 (?), 9.10.2011 17:45

Mě je jedno o jaký druh jde, já bych to jen chtěla vědět ze zajímavosti, magnolii jsem vždy chtěla, jen by mě zajímalo, jestli půjde do výšky jako strom nebo do keře. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 9.10.2011 17:56

Ale to přece právě záleží na tom, jaký je to druh či kultivar. Jinak to má stejnou logiku, jako sdělení, že Vás nezajímá, jaké je ten člověk rasy,  jen chcete vědět, zda je černý, bílý nebo žlutý... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.111 (?), 9.10.2011 17:59

Každá magnolie je krásná, proto mi to opravdu je jedno. Mám prázdnou zahradu a potřebuji ji zaplnit. Nezlobte se za to na mě, ale jsem začátečník, a to, že bude mít krásný růžový květy, je pro mě to hlavní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.240 (?), 9.10.2011 18:19
Opravdu je těžké, určit druh a odrůdu. Vezmeme-li to vylučovací a pravděpodobnostní metodou, můžeme vyloučit šácholan hvězdokvětý (M.stellata) a š. kobus (M. kobus). Rovněž stálezelený šácholan velkokvětý (M. grandiflora) to s jistotou není. Myslím, že se nejedná ani o velké stromovité šácholany přišpičatělý a obnažený (M. acuminata a M. denudata). Podle listů to nebude ani š. Sieboldův (M. sieboldii). Zbývá sice moc dalších druhů a ještě mnohem více odrůd, ale nejpěstovanějším šácholanem i tak zůstává šácholan Soulangeův (Magnolia soulangeana), případně š. liliokvětý (M. liliiflora) a jejich odrůdy. Tipuji tedy, že to bude - podle mého mínění - semenáč šácholanu Soulangeova. Vzrůst mívá široce až vzpřímeněji keřovitý do výšky 4-10 m a stejně tak i široký. V případě, že byste z něj chtěla mít strom (stromek) budete důsledně vyštipovat postranní větvičky a necháte ho rozvětvit až výše nad zemí. Je dobře, že máte prázdnou zahradu. Alespoň jí budete moci zvolit dotatečně důstojné a dostatečně prostorné místo, abyste ji později nemusela předčasně kácet, přesazovat, nebo abyste kvůli ní nemusela kácet jiné nevhodně nasázené stromy a keře. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.111 (?), 9.10.2011 18:25

Moc Vám děkuji za vyčerpávající odpověď Nováková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.111 (?), 9.10.2011 20:05

Můžu se ještě zeptat ohledně výsadby. Není lepší jí na zimu zasadit do květináče a nechat v chladné chodbě a na jaře jí zasadit?

Děkuji Nováková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 154.119 (?), 9.10.2011 20:11
Vysadil bych ji hned. Na zimu bych ji trochu zahrnul listím a přikryl pár větvičkami chvojí. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 154.119 (?), 9.10.2011 20:06
Na odpověď jsem šel z jiné strany, než p. Jiří, ale neznamená to, že s ním v jeho odpovědi nesouhlasím. Neseriózní byla nejspíše prodavačka na veletrhu, pokud znala jen informaci (či předpoklad), že nabízená rostlina pokvete růžově, anebo jste se na otázky položené nám měla vyptat přímo jí. Ale hlavně ať Vám dobře roste a máte z ní radost. A koneckonců: ani já nemusím mít se svou odpovědí pravdu a třeba za dvacet let budete mít z magnólie velký strom na nedostatečném místě anebo třeba bude jen menšího vzrůstu na zbytečně velkém prostoru?! -Všechno je možné :-) Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika