Magnolie, azalka nerostou



host - 204.1 (?)
25.8.2007 17:35
Magnolii teť už nepřihnojovat jen byy se mohlo draselné hnojivo aby dobře vyzrála jinak až na jaře ta jáma na sázení mohla být také větší a vylepšit zem tím by určitě prospývala lépe musí udělat alespoň 20-30cm za rok když dobře zakoření i více jinak bude sedět a živořit. Vy si jistě dáte také něco dobrého aby ste sílili.                                                                             vvv
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 35.87 (?), 16.8.2007 8:58, zobrazeno: 8282x
Před pěti lety jsem nasadil magnolii a před třemi azalku. Do dneška neporostly ani o píď. Před nasazením jsem jim nijak nepřipravil půdu, udělal jsem jen malou jamku, do které jsem je strčil. Půda je u nás taková normální a pod ní je jílovitý podklad, tedy asi nebude moc kyselá: Letos jsem je začal přihnojovat síranem amonným a na sypal jsem kolem nich jehličí z lesa. Co by se tak dalo ještě udělat aby začaly růst? 
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.208 (?), 16.8.2007 16:50

Problém vidím v tom, že zvlášť azalka potřebuje kyselejší půdu. Myslím si, že by pomohlo jí asi tak v září přesadit. Vyjmout ji opatrně s větším balem, aby se nepoškodily jemné kořínky. Udělat větší jámu, než je kořenový bal a na dno dát rašelinu. Zasadit jí výš, než je okolní terén (aspoň o 10 cm), aby se k ní z okolní půdy nesplavoval při dešti a zálivce vápník - nemá ho ráda! Zezačátku zalévat hodně, v zimě málo. Kolem ji namulčovat - to zvyšuje PH. Na jaře přihnojovat každých 14  dní speciálním hnojivem na azalky. Určitě pak poporoste a krásně rozkvete. Přes léto zalévat hodně až do poloviny srpna. Pak opět méně. Pozorujte listy. Jakmile se začnou jakoby kroutit, znamená to, že má málo vody. Po zalití se listy opět narovnají.  Přeji hodně úspěchů v pěstování azalek. S magnoliemi moc zkušeností nemám, ale snad poradí někdo další. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 25.8.2007 17:35
Magnolii teť už nepřihnojovat jen byy se mohlo draselné hnojivo aby dobře vyzrála jinak až na jaře ta jáma na sázení mohla být také větší a vylepšit zem tím by určitě prospývala lépe musí udělat alespoň 20-30cm za rok když dobře zakoření i více jinak bude sedět a živořit. Vy si jistě dáte také něco dobrého aby ste sílili.                                                                             vvv
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.5 (?), 27.8.2007 16:19
Magnolie je náročná na živiny a vláhu. Za 9 let jsem vypěstoval magnolii cca 6 m vysokou která je na jaře obsypaná obrovským množstvím květů. Poslední dva roky dávám ke kořenům dvě kolečka kravského hnoje. Mělce koření, neobrývat, pouze zbavovat plevele.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika