Listmaté keře - jílovitá půda



host - 187.162 (?)
15.7.2012 15:03

Neudělala jste zase tak velkou chybu, abyste musela vše vykopávat. Většina ze jmenovaných roste v pohodě bez velkých nároků na kvalitu půdy. Soudím tak podle naší zahrady, kde narazíme na jíl poté, co vykopeme asi 30 cm " jámu" pro cokoliv. Možná šeřík by chtěl kvalitnější půdu a Cornus florida, ale rostly nám také dobře, dokud je nezničila říjnová sněhová kalamita před asi 2 (3?) lety. Šeřík vyvrátila (stromek) a Cornus rozlomila. Vše " díky " tomu, že měly ještě hodně listů. Odešly i jabloň a švestka - no ale to je jiná historie... nebyli jsme sami, komu tato kalamita zničila zahradu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 7.193 (?), 29.5.2012 13:58, zobrazeno: 5905x

Poprve v životě jsem začala budovat zahrádku. Na pozemku máme jílovitou půdu. Před 14 dny jsem zasadila listnaté keře Svídu japonskou, floridu, tavolu, dřišťál a pustoryl a šeřík. Sázela jsem je tak, že jsem vykopala jámu, vložila keř, do poloviny zasypala vypopanou zeminou, přidala hnojivo cererit a zalila vodou a pak dosypala zase vykopanou zeminu. Až teď jsem si někde našla, že u jílovité půdy jsem měla místo vykopané zeminy použít nějaký kupovaný substrát. Co s tím? Přežijí to keře? Nebo je mám vykopat a zasadit znovu? Díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.162 (?), 15.7.2012 15:03

Neudělala jste zase tak velkou chybu, abyste musela vše vykopávat. Většina ze jmenovaných roste v pohodě bez velkých nároků na kvalitu půdy. Soudím tak podle naší zahrady, kde narazíme na jíl poté, co vykopeme asi 30 cm " jámu" pro cokoliv. Možná šeřík by chtěl kvalitnější půdu a Cornus florida, ale rostly nám také dobře, dokud je nezničila říjnová sněhová kalamita před asi 2 (3?) lety. Šeřík vyvrátila (stromek) a Cornus rozlomila. Vše " díky " tomu, že měly ještě hodně listů. Odešly i jabloň a švestka - no ale to je jiná historie... nebyli jsme sami, komu tato kalamita zničila zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 15.7.2012 22:11

V hodně jílovité půdě je vhodnější vysazovat některé, na podmáčení choulostivé, keře spíše nad povrch zahrady. Např. šeřík, borovice, buky ale i třeba thuje (Smaragd). U vřesovištních rostlin (rododendrony, azalky, pierisy) je to nutnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika