Komule úhyn



Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 221.109 (?)
20.5.2011 20:43
Že by letos byla nějaká divná zima? Mně také letos ze tří komulí (sázené před třemi lety) dvě vůbec nevyrašily a ta třetí byla z poloviny suchá.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 84.250 (?), 18.5.2011 13:52, zobrazeno: 18236x

Dobrý den,

chtěla jsem poprosit o radu. Nasadila jsem 4 komule davidovy, pokaždé na jiné místo v zahradě, jiný kultivar, ve skupinové výsadbě, ale po 3 a 4 letech najednou uhynuly. Po vykopání byl kořenový bal neshnilý, žádnou vadu jsem na keři nenašla, prostě už na jaře nevyrašily. Na zimu je pečlivě přikrývám, byly zasazené pod fólií s kůrou a štěrkem. Nevíte, čím to je? Mám ještě komuli střídavolistou a ta je v pohodě. Děkuji za jakoukoliv odpověď, keře mám hrozně ráda a nechci se jich vzdát. Daniela

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 18.5.2011 17:20

Dobrý den Danielo, tak to me překvapujete, protože já jich mám na zahradě několik, na zimu je nepřikrývám, stříhám až na jaře a daří se jim dobře už léta. Někdy po zimě obrážejí až poměrně pozdě. Vloni jsem si myslela, že mi odešla bílá, vykopala jsem jí, ale nevyhodila a dala do květináče, protože kořeny vypadaly dobře. A znovu obrazila, i když pozdě až někdy během května. Mám je umístění na různých místech a opravdu se jim daří. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.250 (?), 18.5.2011 21:23

Dobrý den, děkuji za odpověď. A máte je pod fólií, nebo podob.? D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 85.74 (?), 18.5.2011 22:50

Je to asi tři dny, co jsem vykopával uschlou komuli davidovu. Po třech letech, kdy bez problému vždy na jaře vyrašila, nyní vymrzla - asi na ni byla moc krutá zima. Naštěstí jsem si ji stačil předloni nařízkovat a druhý keřík už má asi 20 cm zelené výhonky, takže jsem o ni úplně nepřišel. Komuli střídavolistou mám též, ta bude asi odolnější na mráz, protože nezmrzla ani v květináči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 221.109 (?), 20.5.2011 20:43
Že by letos byla nějaká divná zima? Mně také letos ze tří komulí (sázené před třemi lety) dvě vůbec nevyrašily a ta třetí byla z poloviny suchá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.250 (?), 22.5.2011 20:38

Mně tato zima přišla taky divná. Loňská byla daleko krutější, ale letos toho odešlo až moc, keře (komule, zimolez, trubač, plamének) a z kytek plicníky, krásnočoka, řebčíky, narcisy,... Porstě mám co dělat... D. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 19.5.2011 10:35

Dobrý den, na zahradě nemám nic pod fólií, protože na radu zahradníky a vyčtené informace všude možně jsem se rozhodla, že budu bojovat s plevelem ručně (a že toho mám, cca 3500m2). Některé rostliny pod fólií plesniví a nedělá jim to dobře, ale je pravda, že plevel neroste a folie udržuje trvalou vlhkost. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 23.5.2011 1:47

Taky už nevím, co si mám o těch komulích myslet  Jestli jsou nějaké krátkověké...? Ze 7letých komulí vloni neobrazilo nakonec asi 5ks, letos šly do kytek i s některýma 1letýma! Celkem jsem jich vykopala asi 7ks  Ty sedmileté měly kořeny jak ruka. Fakt nechápu, proč vůbec nevypučí, alespoň od kořenů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 89.245 (?), 23.5.2011 6:51
B.d. mám 8 kusů, všechny dobře mulčované a celou tuhle zimu jsem přihrnoval sníh. Přesto na jaře nic, už jsem myslel, že budu měnit všech osm. Pak jsem měl starosti se zbytkem pomrzlé zahrady (na začátku května) a najednou koukám, že komule začínají od kořenů pouštět. Takže letos obrazily až koncem května (a tím neomrzly jako např. ibišky). Řekl bych, že je u nich rozdíl podle barevnosti kultivaru. První vždy začínají růžové, pak světle fialové, potom tmavě fialové a poslední bílé. Rozdíl mezi prvním a posledním bývá i jeden měsíc. V mírných zimách (to nemyslíl ty poslední dvě) si růžové udržely i některé listy celou zimu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 23.5.2011 8:27

Dobrý den, také mám takové poznatky. Vypadají, že už z nich nic nebude a najednou začnou rašit. Nejpozdnější mi opravdu připadají bílé, ale hravě dorostou ty ostatní. Podle mé zkušenosti čím víc jsou komule "vzácnější" a méně obvyklé, tím hůř rostou a přezimují. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika