Katalpa - olistění?



host - 3.171 (?)
25.6.2010 19:20

Děkuji

Pavel Kořének

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 22.6.2010 19:38
Mám dva stromky dva roky ve výšce 680 metrů a mají tak 80 cm. Na zimu jsem kolem nich dal chvůj a při letošní tuhé zimě omrzly konce větví, ale rostou dál a už jsou zase vysoké jako loni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 22.6.2010 20:16

1.rok sem je zimoval v kvetinaci ve sklepe, letos jim tahne na 4 nebo 5.rok a letos dokonce pokvete! tak se moc tesim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.171 (?), 25.6.2010 19:20

Děkuji

Pavel Kořének

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.0 (?), 24.5.2016 11:52

Dobrý den,

ráda bych se také zeptala na olistění katalpy. Jsme z Prahy a katalpu jsme sázeli letos na konci dubna, máme roubovanou Nanu na kmínku. Katalpa stále spí, ani náznak pupenu, ale větve jsou pod kůrou zelené. Do kdy by se katalpa měla olistit?  Může to být způsobenou chybou při výsadbě? Vše jsme důkladně připravili a pravidelně zaléváme. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.19 (?), 25.5.2016 11:12

Dobrý den, 

mám úplně stejný problém. Katalpa Nana sázená na konci dubna. Korunka doteď neraší. Pouze na kmeni začínají vyrůstat lístky. Sousedům se olisťují už cca 14 dní. Jana V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.123 (?), 25.5.2016 11:47

Já jsem koupila katalpu nana před 14 dny-nádhernou, vysokou, rovnou, s krásně tvarovanou korunou. Už při koupi měla sem tam vystrčené drobné lístečky. Teď už je celkem slušně olistěná, tak že si myslím, že se chytla..Sousedi mají také katalpu nana, už asi 3 roky zasazenou a už ji mají téměř olistěnou... Bydlíme na vesnici-(240m.n.m.), tak že si myslím, že záleží, v jaké nadmořské výšce je zasazená... Ale pokud jsou větvičky živé, tak se vám určitě ještě olistí. Pokud vyrůstají nějaké větvičky z kmene, tak bych je asi neustále odstraňovala, aby vyrašila v korunce. Pokud korunka nevyraší do 3 týdnů, tak si myslím, že asi je korunka mrtvá. Záleží, kde jste ji kupovali, ale mě bylo řečeno, že mám na ni záruku na ujmutí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.14 (?), 25.5.2016 16:11
Dobry den, dekuji Vam za reakce. Budu jeste trpeliva a budu doufat, ze nebudu muset katalpu reklamovat. Lucie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.11 (?), 2.6.2016 10:21
Dobrý den, Nakonec jsem nevydržela čekat a vydala se do Obi okouknout, zda už jejich katalpy mají listy. Nenašla jsem ani jednu a tak jsem se ptala prodavačky. Paní mi řekla: "Paní, ta vám nezobrazí, vykopejte ji, přivezte a mi vám vrátíme peníze." Údajně vraceli 90% katalp, protože měly podryté kořeny. Teď už máme katalpu z Líbeznice, krasně očištěnou, tak snad se jí u nás bude dařit. Lucie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.19 (?), 3.8.2017 15:19
Dobrý den, řeším problém s olistěním katalpy. Mám Nanu roubovanou na kmínku. Katalpu máme druhý rok, loni rostla krásně bezproblémově. Letos po jarních mrazíkách nakonec vyrašila, ale listy narostly pouze malinké, u kmínku vyrostly dvě krásně rostlé větve s velkými listy. Nevíte, čím může být způsobeno, či zda katalpa nezachází? Děkuji za radu, Lucie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 206.202 (?), 31.5.2019 6:42
Dobry den, katalpa trerim rokem, vzdy plno listu, ted 31.5 nic. Sousedi maji take, vetsi, ale uz s krasnymi velkymi listy. Co s ni ted? Pardubice. Velmi děkuji nikola
Katalpa bez listu
Katalpa bez listu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika