Jasmín



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 221.138 (?) 
28.5.2008 22:18

Pěkné. Ta Lonicera na plotě dělá krásné neutrální pozadí. Celkově dobře vyvážené i v prostorové kompozici. Chválím. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 29.5.2008 11:46

Pane Stanislawe-díky. Dmu se a můj den je rázem krásnější...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.39 (?), 29.5.2008 9:35

Jako by to vše na té fotce z oka vypadlo těm mým keřům... teď začínají zvolna vonět (a já fetovat tu vůni). Takže je, pustoryly,  po odkvětu jednoduše ztvaruji, tak asi 3/4 metru do šíře.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 29.5.2008 10:51

To je zajímavé, že?   Pustoryl je běžně nazýván jasmínem, zlatice zlatým deštěm... Já se ale lidem nedivim,  jen si to řekněte - PUSTORYL -  JASMÍN - takový keř s něžnými bílými voňavými kvítky, co se k němu víc hodí?  Ale co naplat... Když ho ale silně ořežete, příští rok nepokvete, ale dobře obrazí a pak se znovu dá do kvetení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.39 (?), 30.5.2008 12:57

To tuším, že rok kvetení ořezaný keřík vynechá. Jinak ale máme všichni pustoryl a nikdo jasmín?  Totiž pořát nevím, kde je odlišnost (u zlatého deště to je markantní).

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.198 (?), 30.5.2008 16:03

Já bych měla otázku z torochu jiného soudku. Víte někdo jestli se může z květů jasmínu dělat čaj? Je to ten jasmín co se dává do zelených čajů, nebo je v čajích ještě nějaký jiný třeba čínský jasmín? Právě kvete a je nejvišší čas jej otrhat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.18 (?), 30.5.2008 16:19

To co teď kvete bílé je pustoryl a čaj bych z něho určitě nedělala. Jasmín kvete žlutě, velmi brzy, někdy ještě ve sněhu... Ale i když je to pravý jasmín, nevím jestli lze z něho udělat čajík... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 172.198 (?), 30.5.2008 16:27

Ten žlutý co kvete v lednu mám taky, krásně voní. Z toho se dělá čaj?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 30.5.2008 17:19

Tohle mi právě kvete a koupila jsem to jako jasmín nahokvětý. Čaj raději nejdřív kupte originál čínský jasmínový, když si ho uvaříte, květy plují v šálku a pěkně se na ně kouká. Ten čaj je zelený.

Pěkné odpoledne. H.

jasmín
jasmín
sypaný zelený jasmínový
sypaný zelený jasmínový
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.39 (?), 2.6.2008 9:17

S jasmíny se to má asi takhle: Všechny jsou to olovovité. 1.Jasmín NAHOKVĚTÝ pochází z Tibetu, kvete růžově nebo žlutě. 2. Jasmín VONN´y lze spatřit třeba na svazích Španělska a kvete žlutě. Z tohoto jasmínu se připravuje onen čaj, též voní. 3. Jasmín AZORSKÝ je vidět vzácně a tento kvete čistě bíle. Žádný z nich nemá listy podobné pustorylu a každý z nich má snahu se pnout (šlahouny).  Takže nějaký Čech proběhl azorskou botanickou zahradou, (nějaký obrozenec či Máchův současník), a vnesl do české zahrady náležitý zmatek, pěstujeme vzácný keř...

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika