Hlohyně šarlatová - rychlost růstu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 250.70 (?) 
25.9.2015 14:09

Zdravím, je někdo schopen porovnat rychlost růstu hlohyně šarlatové a dřišťálu Juliina? Určitě bude záležet na podmínkách pěstování, ale jde mi spíše o přibližné srovnání - jestli je rychlost růstu dřišťálu Juliina např. poloviční, čtrtinová apod. Zvažuji, že bych vysadil z těchto dvou rostlin živý plot, přičemž bych vysadil cca 10-20 ks hlohyně, pak 10-20 ks dřišťálu a tak bych to pořád střídal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 137.240 (?), 25.9.2015 21:48

S jakou výškou živého plotu počítáte?

A plánujete ho stříhat, nebo ponechat jako volně rostoucí?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.70 (?), 29.9.2015 16:09

Volně rostoucí. Výška plotu by měla být nad 2 m (hlohyně nejspíše vyroste výše, pokud ji nebudu stříjat, dřišťál asi ne).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.83 (?), 9.10.2015 13:20

Já bych do plotu ze dvou různých druhů (Hlohyně / Dřišťál) nešel, neboť se mi to z estetického hlediska vůbec nelíbí. Ale to záleží na vkusu každého soudruha.

Co se týká výšky obou nestříhaných keřů, tak Dřišťál těch dvou metrů spíše nedosáhne, jeho výška bude 1,5 až 1,8 m. Hlohyně dvou metrů dosáhne, ovšem bude se zároveň rozrůstat do šířky, daleko více než Dřišťál. Její větve časem nabývají na síle, takže roční opomenutí střihu či spíše řezu se vám vrátí s takovými úroky, že se pak budete půl roku budit ze spaní. :-)

Sečteno podtrženo, Dřišťál je pro mně kultivovanější dřevina, jež se lépe udržuje a ve výsledku lépe vypadá. Má takříkajíc "sám od sebe" více větví a větviček, a to i bez řezu. Pokud přece jen nechcete mít plot jednolitý, tak můžete střídat úseky Dřišťálu s listy světle zelenými a listy tmavě červěnými, třeba po pěti metrech. I když já osobně preferuji jednotu, žádné barevné extrabuřty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 9.10.2015 13:25

Já bych do plotu ze dvou různých druhů (Hlohyně / Dřišťál) nešel, neboť se mi to z estetického hlediska vůbec nelíbí....ja taky ne, na mne je těch druhů málo, neb jak pravil klasik: Kolik druhů máš v plotu, tolikrát jsi člověkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.8 (?), 23.5.2016 14:20
Prosím o radu, jestli z hlohyne moc neopadavaji bobule, abych neměla moc prace s úklidem, budeme ji mit vysazenou v kaminkovem podkladu.Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.6.2016 20:39

Z hlohyně se mě podařilo napěstovat živý plot o výšce kolem 1,8 metru za cca 11 let. Dokud se to nezačalo razantně sestřihávat, bylo to jen několik takových košťat v řadě (cca 15 metrů). Nyní, po sestřihu, je docela hezký.

Na podzim to budu celé likvidovat, byla to nejhorší výsadba na zahradě. Musí se to minimálně 1x ročně razantě seřezat, aby to nějak vypadalo (přírůstky i 1 metr). Naprosto zoufalá práce s nakládáním a odvážením ostříhaných větví (kvůli trnům). Všechny před výsadbou něčeho takového varuji.

Redukuji nyní i keře dřišťálu (ze stejného důvodu), chci mít v důchodu o starost méně.

Rozhodně nemulčovat kačírkem, pořád průběžně opadávají listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.115 (?), 20.8.2016 17:17

Dobrý den, my máme v plánu, teď na podzim ji vysázet před dům s rolí živého plotu proti všem pejskům z okolí. Vím, že pejsci za nic nemohu, ale bohužel hodně majitelů nechává své miláčky venčit na sousedovic záhonku, a tak chci mít jistotu, že náš záhonek nebude sloužit jako wc pro hafani, a právě doufám v účinnost trnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika