Duby - názvosloví



host - 29.2 (?)
23.3.2008 16:37

Dub letní - jeden terminální pupen na letorostu(na špičce větvičky), dub zimní - více terminálních pupenů na letorostu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 29.2 (?), 23.3.2008 16:37

Dub letní - jeden terminální pupen na letorostu(na špičce větvičky), dub zimní - více terminálních pupenů na letorostu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 1.4.2008 20:31

Dnes jsem přesazoval duby. Podle listů - má "pumpky" - by to měl být dub letní - ale ten by zase neměl mít listy. Je to nějaké popletené. Kdo ví, jaké jsou další - v současné době použitelné rozlišovací znaky? (Ne, že by bylo pro mne důležité, je-li to zimní či letní dub, ale mám mozkodlaba.) Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 130.33 (?), 1.4.2008 21:05

Ono se to trošku komplikuje tím, že oba druhy dubů se mezi sebou kříží a hybridy mohou vykazovat znaky obou rodičů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.231 (?), 1.4.2008 23:23

Dnes jsem si přečetla v dubnovém Zahrádkáři na str.5 velice pěkné povídání o názvosloví - i dubu - od pana Václava Větvičky. Najdete tam všechno a ještě se pobavíte.

Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.156 (?), 2.4.2008 23:09

Myslím, že s opadáváním listí to není úplně jednoznačné. Jsem z českobudějovicka, kde duby zimní téměř nemáme, zato letních mnoho. Podle mé zkušenosti některé duby letní na zimu zcela opadávají (jako ten, který mám na zahradě), jiné jen částečně (jako ten, který má na zahradě soused).  Podobně v přírodě najdete i některé buky  (zvláště mladé)  a habry, které si přes zimu podrží listí. V zásadě je ale pravděpodobné, že u dubu zimního je tento jev častější. 

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika