Delonix regia?



host - 99.122 (?)
10.8.2020 22:51

Přesně to se mi stalo taky a myslel jsem že je mrtvý.V Květnu jsem ten holý kmínek dal do foliáku a obrazil a vypadá nádherně.Mám ho v mělké misce a opravdu ho moc nezalévám, myslím že mu vyhovuje vlhké a teplé prostředí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 99.122 (?), 10.8.2020 22:51

Přesně to se mi stalo taky a myslel jsem že je mrtvý.V Květnu jsem ten holý kmínek dal do foliáku a obrazil a vypadá nádherně.Mám ho v mělké misce a opravdu ho moc nezalévám, myslím že mu vyhovuje vlhké a teplé prostředí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.185 (?), 22.4.2009 8:25

Je to určitě Delonix regia (Ohňový strom). Měl jsem dva stromečky tři roky, bohužel letošní zimu nepřežil ani jeden, i když byly uschovány v teplém a světlém sklepě a na střídmou a pravidelnou zálivku jsem nezapoměl. Nemám vůbec tušení proč uhynuly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 10.138 (?), 27.7.2010 16:28

Možná to ani nebylo tak díky nízké teplotě, ale spíš kvůli velkému nárazovému rozdílu teplot. Radil bych, když už se obecně rostliny uklízí domů, tak to dělat s rozmyslem tak, aby to najednou neskočilo najednou třeba o 20C nahoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 23.225 (?), 22.3.2013 12:50
Delonix je třeba zazimovat kolem 10 stupňů, zásadně ne v úplne tmě a se zaléváním to vůbec ne přehánět - jen opravdu mírně vlhko a pak to funguje.i když shodí všechny listy, tak se nic neděje Jirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.209 (?), 9.7.2010 17:40

Dobrý den Josefe, musíte to semeno napilovat, jde to špatně, ale uvidíte za 3 dny. A také mi bylo doporučeno kokosové vlákno. Vysela jsem je před 14 dny a už mají 10 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.124 (?), 31.1.2011 11:31

Dobrý den. Delonix mám doma už rok. Ujaly se všechna semena a je to velmi "živá" rostlina. Mohu potvrdit doporučení výše, že je dobré semena napilovat, použít kokosová vlákna i mikrotenový sáček s otvory pro kyslíkovou výměnu. Zkoušel jsem více variant pěstění. Semena vyklíčí samozřejmě i zcela naturální cestou, jako v přírodě a to bez pilování v běžném hlíněném extraktu, pouze doba vyklíčení je až 1,5 měsíce. Rostlina vyžaduje pro kvalitní růst dostatek slunečního světla, pokojovou teplotu (jinak velmi rychle opadá) a dostatek zálivky (i bez hnojiva, ale určitě odstátou vodu bez chlóru). V současné době hledám v jiných jazycích návody na další pěstění, tak případně připojím další poznatky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika