Buk červenolistý



host - 112.7 (?)
4.8.2015 20:38

Ještě se pomalu dostává do podvědomí buk z Litomyšlské líhně a to je buk fagus sylvatica Michal red... Informace o habitu koruny, po více letech, asi chybí, nebo pokud je někdo zná, rád se nechám poučit. Kus co mám na zahradě, roubovaný na cca 1m kmínku (a dovezený z Litomyšle), je zatím pro mne spíše otazníkem, jak bude koruna vypadat. Zda to bude koule nebo se bude rozšiřovat kónicky, nebo úplně jinak... Barevně, pak je poutavé zbarvení jarní, později, v podstatě klasicy, v barvě trochu poleví, ale příslib do budoucna to je, hlavně jako náhrada za "vymřelý" buk z 18. - 19. století, který údajně měl korunu údajně jako klasický javor, acer platanoides Globosum, jen to byl buk. Ale ten už není.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 112.7 (?), 4.8.2015 20:38

Ještě se pomalu dostává do podvědomí buk z Litomyšlské líhně a to je buk fagus sylvatica Michal red... Informace o habitu koruny, po více letech, asi chybí, nebo pokud je někdo zná, rád se nechám poučit. Kus co mám na zahradě, roubovaný na cca 1m kmínku (a dovezený z Litomyšle), je zatím pro mne spíše otazníkem, jak bude koruna vypadat. Zda to bude koule nebo se bude rozšiřovat kónicky, nebo úplně jinak... Barevně, pak je poutavé zbarvení jarní, později, v podstatě klasicy, v barvě trochu poleví, ale příslib do budoucna to je, hlavně jako náhrada za "vymřelý" buk z 18. - 19. století, který údajně měl korunu údajně jako klasický javor, acer platanoides Globosum, jen to byl buk. Ale ten už není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.38 (?), 4.8.2015 23:11

Ještě poznámka k tomu červenolistému buku, co se tu řešilo na začátku, před lety. Mám ho tady kousek od baráku, v sousedním areálu a červenolistý buk je červenolistý po celý rok, barvu nijak nemění. Dneska jsem se pro jistotu koukla z okna a je krásně bordó červený. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.230 (?), 5.9.2015 23:25

.. možná v tomto slunečném létě, pro některé nepatřičná otázka, ale není zastíněn vyššími stromy? Já sama o tom něco vím, a budu muset svůj červenolistý buk přesadit, protože jsem ho loni zasadila a letos jsem zjistila, že je dosti stíněn a moc se nevybarvuje sad Hold sluneční paprsky dělají barvu a taky dobře vyživená půda wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika