Bobkovišeň, omrznutí listů



host - 65.201 (?)
3.2.2012 10:43

Souhlasím s Lídou. Ale s Bobkovišní mám podobné zkušenosti. 2 roky mi malý 30cm omrzal a na jaře začínal vlastně od 0. Pak jsem ji přesadil na chráněnější místo, dal kvalitnější rašelinovou zem a v loni na jaře již byla v pořádku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 64.137 (?), 6.5.2011 14:19, zobrazeno: 37876x

Na jaře r. 2009 jsem vysázela živý plot z bobkovišní. Přes loňskou i letošní zimu většina listů zhnědla (omrzla) a na jaře opadala, takže z původní výšky asi 160 cm mám keříky vysoké 30 - 50 cm. Může mi prosím někdo poradit, co dělám špatně, proč mi keře stále omrzají? Když jsem keře kupovala v zahradnictví, tvrdili mi, že je to mrazuvzorná odrůda. Děkuji za odpovědi.

Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.214 (?), 2.2.2012 12:48

Mrazuvzdorná je, jenom listy občas u nás zmrznou, hlavně když na ně svítí sluničko, jako třeba teď sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 2.2.2012 18:51

Pokud pouze opadají listy a nezmrznou vlastní větvičky, není nutné stříhat - listy obrazí. Větvičky stříhám jen, pokud jsou zjara suché (to bývají maximálně konečky). Ještě dvě věci mají vliv - 1) dostatečná zálivka před zimou jako každá stálezelená rostlina a 2) pokud je máte na slunci, je dobré přes ně koncem zimy  (cca únor) přehodit bílou textilii na ochranu před jarním sluníčkem. Několikrát se mi totiž stalo, že listy v pohodě přežily zimu zelené, ale jarní sluníčko je pak spálilo a opadaly.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.201 (?), 3.2.2012 10:43

Souhlasím s Lídou. Ale s Bobkovišní mám podobné zkušenosti. 2 roky mi malý 30cm omrzal a na jaře začínal vlastně od 0. Pak jsem ji přesadil na chráněnější místo, dal kvalitnější rašelinovou zem a v loni na jaře již byla v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.134 (?), 22.2.2012 9:44

Já jsem bohužel bobkovišeň letos nezakryl a je celá hnědá, tak to snad odnesly jen listy.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.139 (?), 23.2.2012 9:10

Lído, mám Bobkovišeň také částečně popálenou. Píšete, že by se měla koncem zimy obalit. Má ještě smysl jí teď zabalit, nebo je to pro tento rok už ztracené?

Díky za odpověď.

Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.182 (?), 23.2.2012 11:57

 Minulý rok mi bobkovišeň přes zimu zmrzla, a úplně všechny větve i listy postupně zhnědly, tak jsem si myslela, že ji budu muset vyhodit ale ona začala obrážet a do podzimu narostl zase skoro metrový keř, než zmrzla měla už přes dva metry a to jsem ji prostřihávala a zkracovala, tak jsem ji na zimu raději zakryla netkanou textilií, tak,že si myslím, že jen tak nevymrzne a na jaře se při nejhorším ostříhá.Je pravda, že má radši chráněné stanoviště od zimních studených větrů ale jinak je velmi nenáročná.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 23.2.2012 16:04

Pokud přes ni přehodíte netkanou textilii, jen ji to prospěje. Ono to zachrání to, co popálené není, jarní sluníčko teprve přijde... U mne bobkovišeň zatím vydržela, ale u jednoho rododendronu mám na listech také spáleniny - zřejmě spíš od silného mrazu. U té vaší bobkovišně to mohl také udělat mráz, byl letos dost silný.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.3 (?), 25.2.2012 14:10

Děkuji za odpověď, ještě bych poprosila o radu kdy tu textilii zase sundat. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 25.2.2012 19:23

To jste mne dostala... Mám dojem, že jsem ji sundávala, když jsem odhrnovala růže - tak nějak. Jde jen o to, aby listy nespálilo to první ostré slunce...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika