Akát



host - 144.38 (?)
16.3.2021 7:54

Dobrý den. Dendrologie pana ing. Hurycha do nádoby doporučuje jen Robinia hispida, ale pravokořenou. Ta roste o poznání méně než ta Vaše Robinia pseudoacacia. Za sebe bych zkusil následující. Tu Vaši do nádoby vysadil a zkoušel to. Nebo vysadil do volné půdy. Pěstování ve volné půdě může být zamotané, ale ne nemožné. Co pod ním poroste stojí za vyzkoušení. Nebojte se ani toho. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 34.94 (?), 15.3.2021 21:36, zobrazeno: 1402x

Dobrý den, máte zkušenosti s pěstováním Robinia pseudoacacia s kulovitou korunkou v nádobě? Dostala jsem ho a trochu se bojím ho zasadit do země, aby pod ním něco rostlo. Moc děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 16.3.2021 7:54

Dobrý den. Dendrologie pana ing. Hurycha do nádoby doporučuje jen Robinia hispida, ale pravokořenou. Ta roste o poznání méně než ta Vaše Robinia pseudoacacia. Za sebe bych zkusil následující. Tu Vaši do nádoby vysadil a zkoušel to. Nebo vysadil do volné půdy. Pěstování ve volné půdě může být zamotané, ale ne nemožné. Co pod ním poroste stojí za vyzkoušení. Nebojte se ani toho. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.94 (?), 16.3.2021 9:10

Přemýšlela jsem (to podsadit) hlavně o levanduli, nějakých okrasných travách... Moc děkuji za reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.94 (?), 16.3.2021 9:59
Jinak, jedná se konkrétně o tento Robinia pseudoacacia ´Umbraculifera"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 16.3.2021 11:18

Dobrý den. To je v pořádku, jsem někdejším žákem pana ing. Hurycha. Byl to vynikající kantor.  Osobně jsem měl na pseudoacacii naroubovanou právě tu fialovou hispidu, ale toto roubování nemá dlouhý život. Stroměk vydržel tuším 10 roků. Proto je lepší hispidu pěstovat jako pravokořenou. Ale zase je to keřová forma. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika