Papouščí strom



host - 10.34 (?)
23.6.2006 14:31

Dobrý den. Pravděpodobně máte na mysli Davídii (Davidia involucrata
). U nás hodně vzácný strom, vyžadující teplo. Krásný exemplář je v arboretu Mendelovy univerzity  v Brně. Ale je možné, že máte na mysli něco jiného. V tom případě přijměte moji omluvu. Pěkný den Vám přeje Stanislaw:-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 32.115 (?), 23.6.2006 13:12, zobrazeno: 34135x

Prosím o radu, zná někdo květinu se jménem papouščí strom? Nemůžu o ni nic nikde najít, nebo se jinak jmenuje?

Děkuju za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.34 (?), 23.6.2006 14:31

Dobrý den. Pravděpodobně máte na mysli Davídii (Davidia involucrata
). U nás hodně vzácný strom, vyžadující teplo. Krásný exemplář je v arboretu Mendelovy univerzity  v Brně. Ale je možné, že máte na mysli něco jiného. V tom případě přijměte moji omluvu. Pěkný den Vám přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.116 (?), 24.6.2006 11:14

Pokud má Davídie květy ve tvaru papouščího zobáku, pak je to ona. Dostala jsem ji darem  a sháním informace, jak se o ni starat.

Děkuju.

P.S. - Je moc krásná, i když zatím malinká :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.115 (?), 29.6.2006 18:34
No, tak jsem zjistila, že Davídie není papouščí strom. Pokud někoho napadá ještě něco, dejte vědět. Nemůžu na netu nic najít, nikde. Přivezla mi ji kamarádka z Prahy, v květinářství jí řekli, že se jmenuje papouščí strom, je asi 20cm vysoká (zatím), je to prý letnička a má nádherné květy, vyrůstající z místa hned pod listem, červenožluté ve tvaru papouščího zobáku. Prosím ozvěte se. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.253 (?), 11.7.2006 14:05

Jestli je to to, co myslím já, tak se jedná o Netýkavku konžskou (impatiens
niamniamensis), z rodu netýkavek. Já jsem ji před lety měla a vesměs je to nenáročná kytička na pěstování, která potřebuje často zalévat (lehce vlhká půda - ale ne promáčená) a na světle hodně, často (skoro pořád) a krásně kvete. Také se snadno množí (ulomí se část stonku a jednoduše strčí do vody, kde zanedlouho pustí kořínky), takže se dá rozdat všem kamarádkám. Jedinou nevýhodou je to, že je náchylná na mšice (asi vylučuje nějakou sladkou šťávu) a jiné podobné breberky, takže je nutné často rostlinku kontrolovat, abyste si nenakazila doma všechny ostatní kytičky doma. Myslím, že nejlepší bude nastudovat na netu všechny informace o netýkavkách obecně, protože vesměs jim vyhovuje to samé.

obrázek této kytičky jsem našla na http://images.google.com/images?q=Impatiens+niamniamensis, tak se tam podívejte, jestli je to ona

Mějte se krásně, ať vám kytička dělá dlouho radost.

Dita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.4 (?), 16.7.2006 10:12
Ahoj, tak já tuhle rostlinu mám taky a zjistila jsem, že se jmenuje Netýkavka koňžská - latinský Impatiens niamniamensis, můžeš ji najít na stránkách http://images.google.com/images?q=Impatiens+niamniamensis. A měla bych dotaz, psala jsi, že ji máš od kamarádky, která ji koupila v Praze, myslíš, že by jsi mi mohla zjistit to květinářství? Pár lidí o ni má zájem, ale ta moje ještě nemá výhonky aby se dala množit. Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 46.42 (?), 9.10.2006 17:05
Asi před 3mi roky jsem byl na výstavě v Trutnově,pořádali to místní zahradkáři.A tam jsem ji uviděl,prodavač říkal že je to papouščí strom.Ale dlouho mi nevydržel,po velkém namáhaní jsem zjistil že je to Netýkavka konžská od té doby ji nemohu sehnat.  MILAN                                 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 134.183 (?), 20.8.2007 13:38
Pokud se překládá Parrot Tree jako Papouščí strom, pak je to butea monosperma obrázek například na www.rareflora.com/butea.htm, také se mu říká Flame of the Forest. Sháním český botanický název. Pokud ho víte, pošlete prosím na msrdce@seznam.cz. Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.86 (?), 16.6.2008 19:51

http://www.biolib.cz/cz/taxon/id104750/     Netýkavka konžská, já ji mám asi 8 let a je to poměrně nenáročná rostlina.Co vím mají ji tady v Teplické botanické, ovsem jestli ji prodávají nevím, mě ji dala kamarádka.Jde pěkně množit, usřihne se větvička a dá do vody, zakoření a hurá máme novou rostlinku.Asi nechce průvan, sem tam mi nějaká rostlinka jakoby zežloutne a vytvoří se na ní takové pavučinky a zajde, ale mezi tím dá další rostlinku. Tak víc nevím.Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.10 (?), 8.11.2007 20:53
Man presne to same, jsou to drobne kvety jako papousci zobaky. Ja jakmile odkvetou, vetvicku zastrihnu a znova vyrazi nove kvety a listy. Rikame ji papousek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika