Netýkavka - řízkování



host - 176.18 (?)
8.3.2011 21:46

Osteospermum chce vlhčí půdu, ale sluníčko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 22.1.2011 19:09

Netýkavka snad vyroste vždycky a roste úplně všude. Já na jaře jen tak poházím semínka na záhon, lehce zahrábnu a vždy vyrostou.Ale je na ní hned vidět když potřebuje vodu, potřebuje dost zalévat.Je spoustu druhů, já kdydy dostala plnokvěté, takže vždy jen seberu semínka na další sezonu.Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 23.1.2011 0:01

S netýkavkou zkušenosti nemám, ale "osteo" už přizimuji druhou zimu. Venku snese mráz jen do -8°C, pak musí domů. Alespoň že mu nevadí slabší mrazík a nemusí se to tak hlídat. A je zajímavé, že se mi zřejmě předloni vysemenilo na záhoně a loni na jaře vyrostly na záhoně rostlinky samy od sebe  :-))). Jinak ta přezimovaná rostlina už je docela pěkný keřík...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.193 (?), 23.1.2011 17:05

díky za vaše reakce.No já už jsem bohužel netýkavku i osteo vysela, mám chalupu na horách a je to o něco chladněji, takže léto je kratší. Proto se snažím vysévat semínka dříve, venku mám skleník bez vytápění, takže v březnu se snažím rostlinky už dávat do skleníku, aby zesílily. Když třeba vyseju gazánie v březnu, začnou mi kvést až koncem srpna a brzy přijde první mrazík a ani si jich neužiju. Takže vyseju pár semínek dříve, aby mi něco kvetlo už v létě. Chci se ještě zeptat na "osteo", jestli potřebuje spíš hodně vody nebo sucho, já jsem ji měla v truhlíku na sluníčku a měla docela sucho, no a moc nekvetla.  díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 8.3.2011 21:46

Osteospermum chce vlhčí půdu, ale sluníčko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika