Mochyně peruánská



host - 168.123 (?)
25.1.2024 9:05
Mám zkušenosti, že mochyni lze úspěšně pěstovat jen ve skleníku (400m n.m.). Na jižní Moravě to jistě není problém pěstovat venku. A sít hned po novém roce. Jen to zaštipovani bude asi problém, bez toho taky špatně dozrávají. Moc plodů, špatná kvalita. Tak snad se mi letos zadaří. Zatím mi ale nic nevzešlo...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 2.5.2013 21:57

Přesně tak - mochyně peruánská má plstnaté listy, plody jsou velikosti třešně, oranžové. Mám vysetou i tu mexickou, listy má hladké, a roste to jak divé, s peruánskou se to nedá srovnat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.1 (?), 2.5.2013 21:46

Ale peruánské jsou menší, oranžové. Jedla jsem to na dortu a nebylo to špatné... :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.170 (?), 22.2.2014 19:52

Dobrý den.

Před 20 dny jsem vysela semena mochyně peruánské a nějak nechtějí klíčit. Mám tam jen asi 6 slaboučkých rostlinek. Semen bylo asi 50. Mám ještě čekat, nebo mám raději vysét nová semínka?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 22.2.2014 20:02

Ještě bych počkala. Ale jinak mochyně se hodně rozroste, neznám Vaše poměry na zahradě, pro naši rodinu dva tři keříky stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.249 (?), 23.2.2014 9:00

Mně mochyně loni taky hrozně dlouho klíčila a nakonec rostla tak pomalu, že z toho nic nebylo. Po 5 měsících měly s bídou 15 cm. Někdo tu psal, že to pěstuje jakodvouleté - první rok to trochu naroste a druhý z toho vyroste ten keř s plody, jiní mají ten samy rok divočinu, tak nevím. My nemáme možnost přezimování v chladu, tak šly holky na kompost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.37 (?), 29.4.2015 12:23

Mám zkušenost, že pokud nebyly mochyně často a vydatně zalévané, jejich rúst byl mnohem menší a na květy nasazovaly podstatně později. (Porovnávala jsem rostlinky vypěstované ze stejného balíčku a po výsadbě rozdělené mezi dvě rodiny.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 29.4.2015 14:46

Mochyni jsem pěstovala do doby, než jsem se z ní poblila a od té doby ji nemusímwink Ale problém s ní nebyl, jen je třeba vysévat nejlíp hned po novém roce, protože klíčí dlouho a roste pomalu. Venku po zmrzlých mužích na záhonu, už to bylo dobré, to už frčela. Ale jakmile jsem jeden rok zapomněla a vysela stejně jako rajčata až na konci února, už do podzimu nestíhaly plody dozrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.90 (?), 31.10.2015 12:14

Ahoj, letos jsem pokusně vysela semínko mochyně peruánské. které jem získala z bobulí zakoupenýchých v Penny. Vyklíčilo mně jich cca 6, některé rostlinky během vegetační sezóny zahynuly, takže mně nakonec zůstaly 3 mrňavé sazeničky. Vysévala jsem dosti pozdě, snad už byl duben, přesazení jsem také dosti dlouho odkládala. Nakonec 2 sazenice přišly do velkých květináčů a ta třetí dlouho po nich do země. Časem mně,,došlo", že pěstovat jako rajčata znamená také vyštipovat bohaté zálistky. Nechala jsem 4 větve, zalévala, párkrát i přihnojila,, jako rajčata. Obě rostliny v květináčích bohatě kvetly a ještě kvetou a vytvořily spoustu plodů., první dozrál v srpnu a byl stejně dobrý, jako původní koupený, či spíše lepší.  Nyní mám jeden květináč s mochyní v pokoji u jižního okna, druhý je zatím stále ve folníku Mají žloutnoucí listy, které opadávají, zelené plody, květy již otrhávám, občas zaliji. Venkovní rostlina je stále krásně zelená, ale ještě nekvetla. S napětím čekám, jak se to dále vyvine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.123 (?), 25.1.2024 9:05
Mám zkušenosti, že mochyni lze úspěšně pěstovat jen ve skleníku (400m n.m.). Na jižní Moravě to jistě není problém pěstovat venku. A sít hned po novém roce. Jen to zaštipovani bude asi problém, bez toho taky špatně dozrávají. Moc plodů, špatná kvalita. Tak snad se mi letos zadaří. Zatím mi ale nic nevzešlo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika