Kotvičnik



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
4.2.2020 16:52

Taky nechápu, jak je to možné. Kotvičník sice už léta nevysévám ani nepěstuji, ale sleduji, jak nechutně roste v „přírodě“. Venku se objevuje až koncem května nebo začátkem června. Dělá mu dobře silné osvětlení (jižní svah), vysoká teplota a přiměřená zálivka. Častá zálivka nevadí, ale nenutí rostliny vybudovat velmi silný kořenový systém. Vysoký plevel ho zahubí (málo světla). Má rád teploty 20-40ºC, ale v říjnu přežije i těsně nad nulou. Na rychlé vyklíčení je dobrá teplota zeminy nad 30ºC. Vídám ho zejména v nezastíněné dlažbě, která se za slunečného dne silně ohřeje a spálí ostatní plevele. Ve sklenících u velkopěstitele na Vysočině však roste dobře i bez extrémního osvětlení.
Tam, kde se mu vůbec nedaří, by bylo vhodné předpěstovat si v březnu sazeničky a v květnu je dát v truhlících do skleníku/pařeniště. Klidně i 10 rostlinek do jednoho truhlíku se zahradnickým substrátem. V létě se může nechat venku a v září se může zase vrátit do skleníku. Trvalé umístění ve skleníku může způsobit napadení parazity.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 169.58 (?), 4.2.2020 7:34

Škoda že mi roste tak pomalu. Ale na slovensku si pamatuju pěkné bujné porosty planého, co dělám špatně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.58 (?), 4.2.2020 14:34

Po dlouhém hledání inf o pěstování ho snad asi zkusím šoupnout vedle chodníčku, někomu se prý v suchu rozrůstá líp než v záhoně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.2.2020 16:52

Taky nechápu, jak je to možné. Kotvičník sice už léta nevysévám ani nepěstuji, ale sleduji, jak nechutně roste v „přírodě“. Venku se objevuje až koncem května nebo začátkem června. Dělá mu dobře silné osvětlení (jižní svah), vysoká teplota a přiměřená zálivka. Častá zálivka nevadí, ale nenutí rostliny vybudovat velmi silný kořenový systém. Vysoký plevel ho zahubí (málo světla). Má rád teploty 20-40ºC, ale v říjnu přežije i těsně nad nulou. Na rychlé vyklíčení je dobrá teplota zeminy nad 30ºC. Vídám ho zejména v nezastíněné dlažbě, která se za slunečného dne silně ohřeje a spálí ostatní plevele. Ve sklenících u velkopěstitele na Vysočině však roste dobře i bez extrémního osvětlení.
Tam, kde se mu vůbec nedaří, by bylo vhodné předpěstovat si v březnu sazeničky a v květnu je dát v truhlících do skleníku/pařeniště. Klidně i 10 rostlinek do jednoho truhlíku se zahradnickým substrátem. V létě se může nechat venku a v září se může zase vrátit do skleníku. Trvalé umístění ve skleníku může způsobit napadení parazity.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 3.11.2017 18:24

Pro: 100.198. Práce se zralými plody vyžaduje nejen opatrnost, ale někdy i osobní statečnost.

Plůdek zabodnutý v prstu
Plůdek zabodnutý v prstu
Kotvičník přešlý mrazem
Kotvičník přešlý mrazem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.7.2019 20:47

Kotvičník se začíná brutálně prosazovat právě tam, kde ho nechceme. Rozplemenil se mi v dlažbě před bulharskou garáží, přestože jsem ho v loňském roce pečlivě vymýtil. Dlažba je odpoledne rozpálená tak, že se na ní nedá udržet ruka. Je podsypaná čistým pískem bez jakékoliv výživy a zalévání. On si však potvora sáhne asi až dolů na sprašovou zeminu. Klidně bych ho snesl na jednom malém záhonku na zahradě, ale on dává přednost nejvyšší teplotě a nejsilnějšímu oslunění bez vysokých plevelů. O víkendu musí pryč i kdyby bylo třeba rozebrat dlažbu. Nerad bych skončil s defektem v pneuservisu.

Kotvičník
Kotvičník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.34 (?), 17.7.2019 9:46

Jo kotvičník, to je nezmar. Loni jsme si koupili pár semínek (za hříšný peníz) na kotvičníkové farmě, zaseli, sklidili... a letos máme (podotýkám že neplánovanou) kotvičníkovou farmu taky surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 17.7.2019 10:25

Jsem jediná, komu se kotvičník nedaří pěstovat?!?surprise Vysadila jsem vloni pár semínek, které jsem dostala tady - od pana Mimmo(ještě jednou vřelé díkysmiley) Dle popisu podmínek pěstování, jak má on, vysela jsem k okapovému chodníku. Když rostlinky živořily a pochopila jsem, že nezaprší, i jsem je párkrát polila. Nakonec se do nich dala tuším mšice maková a bylo po nich. Pár semínek mi zbylo(doslova pár) tak jsem letos vysela na volný záhon, na tři místa. Tento záhon je i pod závlahou, takže pokud je voda, tak se občas poleje. No a letos i párkrát zázračně zapršeloyes Na dvou mi kotvičník vyrostl a pak jsem našla ještě jednu rostlinku nedaleko místa loňského výsevu. Zatím jsou to takové nic moc vzrůstné rostliny, ale snad do podzimu ještě narostou. Alespoň, abych získala semínka na příští roksmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 29.7.2019 20:36

Určitě narostou. Rostliny, které vyrostou ze zapomenutých semen se objevují venku bohužel až v červnu (ve skleníku koncem května, pokud má povrch zeminy nad 30º). Mluvím o ČR, SR i BG. Až se jim vyvinou kořeny, je pak růst už dost rychlý podle teploty a oslunění. Předpěstované sazenice pěstované ve skleníku v truhlících (od března) už mají v červnu veliký náskok. Ten se však ztrácí ve volné půdě za teplého počasí. Vytrhal jsem nedávno několik rostlin a zjistil jsem, že kořeny jsou velmi dlouhé. Snad i půl metru. Bylo sice sucho, ale spodní vlhká část kořenů měla na sobě vlhkou zeminu. Dlažba je asi dobrý mulč. Na zahradě bych v 30 cm tak vlhkou zeminu v té době nenašel.

Kořeny
Kořeny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pepa72 - (3) - 238.147 (?), 9.2.2020 8:03

Pěkná rostlinka :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika