Kotvičnik



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?)
21.11.2015 20:47

Dejte vědět, jak Vám to dopadlo po změně zeminy. Místní rostliny byly po 4 týdnech od rovnodennosti už také na umření a 2.11. umrzly po prvých ranních mrazících. Ani současné babí léto je už nezachrání. Včera jsem se vydal s lopatou na nejbližší parkoviště a nabral jsem si do kbelíku osivo, než to někdo uklidí. Kdybyste někdo potřeboval suché vyzrálé plody, mohu Vám je poslat.

Přidám snímek z likvidace invazivního kotvičníku glyfosátem.

Uvadající rostliny
Uvadající rostliny
Plody
Plody
Postříkaný kotvičník
Postříkaný kotvičník
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 11.192 (?), 16.10.2015 11:57

Děkuji za Vše info.

Někdo další, kdo pěstuje "domácky" Kotvičník se nepodělí o zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 21.11.2015 20:47

Dejte vědět, jak Vám to dopadlo po změně zeminy. Místní rostliny byly po 4 týdnech od rovnodennosti už také na umření a 2.11. umrzly po prvých ranních mrazících. Ani současné babí léto je už nezachrání. Včera jsem se vydal s lopatou na nejbližší parkoviště a nabral jsem si do kbelíku osivo, než to někdo uklidí. Kdybyste někdo potřeboval suché vyzrálé plody, mohu Vám je poslat.

Přidám snímek z likvidace invazivního kotvičníku glyfosátem.

Uvadající rostliny
Uvadající rostliny
Plody
Plody
Postříkaný kotvičník
Postříkaný kotvičník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 12.7.2017 20:37

Už je to tu zase. Podívejte se, co mi to vyrostlo před garáží. A to po tom denně jezdím autem. Musím to vyhodit, než mi to zaplevelí zahradu. Stačí šlápnout a zralý plod se zabodne do podrážky a vypadne kdoví kde.

Kotvičník není pro mě vzácný ani kudlanka není vzácná. Zajímavá je však hnědá kudlanka v zeleném kotvičníku.

Kotvičník v dlažbě před garáží
Kotvičník v dlažbě před garáží
Kudlanka v kotvičníku
Kudlanka v kotvičníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.10.2017 6:32

Pokud někdo ještě pěstujete kotvičník, máte nejvyšší čas na poslední sklizeň i ve skleníku. Po namrznutí už je k ničemu, protože shnije. Já jsem si včera v silných rukavicích natrhal asi 7kg. Bohužel má o něco vyšší obsah vody než v létě, protože nedávno pršelo. Snad to ještě usuším a rozdám. Sám bych to nespotřeboval ani do konce života.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.171 (?), 28.10.2017 9:39

Dobrý den. Jak správně sušit kotvičník? Na slunci nebo ve stínu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.198 (?), 28.10.2017 10:45
Proč trhat v silných rukavicích?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 28.10.2017 11:08

Když je tady teď diskuse o kotvičníku jsem si vzpomněla, že je to tak 14dní, co tchán kňoural, že mu ho tchýně nechce vysadit. Tak si říkám, že mu ho někam zapíchnu, já mám místa dost. Nemáte někdo semínka navíc?

A ještě k tomu užívání. Pane Mimmo píšete, že se pije odvar. Nemůže se normálně jíst ta sušená nať? To, co je jako odvar pro mne nechutné, namelu na kafemlejnku a plním do želatinových tobolek, co se dají sehnat v lékárně. Tak by to nešlo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.10.2017 14:37

Kotvičník píchá. I zelené plody probodnou rukavici. Pokud chci vytrhnout několik kilogramů této rostliny během minuty, bez rukavic se neobejdu. Nať se suší ve stínu, jinak zhnědne. Dá se také užívat jako lihový extrakt. Zalitý pouze teplou vodou jako běžné čaje, se dobře nevyluhuje. Totéž by asi bylo v tobolce. Pichlavých plodů se zralými semeny je na rostlinách spousta. Po přejití mrazem se zralé plody dají snadno nabrat lopatou. V jednom plodu je 5 semínek. Nějaké plody vám pošlu.

Nezralé pichlavé plody
Nezralé pichlavé plody
Kvetoucí rostliny
Kvetoucí rostliny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.10.2017 17:43

Ale vliv na krevní tlak jsem bohužel nezjistil.   (jak psal Jarda v příspěveku z 11.10. 2015 v tomto vlákně)

Na různé srdeční neduhy a tudíž i na tlak má vliv HLOH. Uvádí to například Jiří Cingroš ve své knize, v kapitole s názvem Hloh - už zase mohsmiley .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.171 (?), 28.10.2017 20:49

Dobrý večer, podle dostupnych informací se čaj z kotvičníku ma vařit 20-30 minut

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika