Kejklířka - může být pouze ve stínu?



Hanina51 - (4) - 149.152 (?)
24.7.2008 22:15

Od sousedky jsem dostala pár zbytkových sazeniček, a jak mě mile kytičky teď překvapily. Protože jsem měla již všechny květináče osázené tak jsem asi tři titěrné rostlinky vsadila k citroníku, který pravidelně přihnojuji a měl kolem sebe místa dost. Z maličkých sazeniček vyrostly nádherné bohatě kvetoucí kejklířky, až se začínám bát, abych o citron nepřišla. Doporučuji.

Kejklířka
Kejklířka
květ Kejklířky
květ Kejklířky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 44.26 (?), 14.5.2008 10:34, zobrazeno: 43295x

Poradili mi kejklířku jako vhodnou letničku do truhlíku, kam nikdy nesvítí sluníčko. Pokvete tam? Kolik potřebuje zálivky? Mají se odstraňovat odkvetlé květy? A co když ji dám naopak na plné slunce? Poradí mi někdo? Děkuju moc!!! Šárka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 14.5.2008 10:55

Dobrý den, s kejklířkou zkušenosti nemám, ale nsšla jsem, časopis ve kterém je umístnění letniček podle světových stran.Kejklířka je doporučována na západní stranu a po prvním kvetení se má seříznout.Odkvetlé květy je lepší odstranit, podpoří se tím násada nových květů a rostlina se nevysiluje případnou tvorbou semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 14.5.2008 11:33

Kejklířku pěstuji každý rok v truhlíku na krbu. Od rána na něj svítí sluníčko a teprve okolo třetí hodiny se květinky ocitnou ve stínu. Zalévám ráno a večer zespod do misek. Odkvetlé květy odstraňuji zaštipováním (rostlinka se nevyčerpává tvorbou semen a lépe roste).Když je už moc přerostlá, tak jí normálně sestříhám.

Na podzim přestanu zaštipovat a kejklířka se mi krásně vysemení do truhlíku. Odstraním starou kytičku matičku, přestanu zalévat, truhlík umístím do sklepa a když ho příští rok na jaře nezapomenu včas vyndat a začít zalévat (jako letos) mám další rok truhlík plný kejklířek zadarmo...

kejklířky na sluníčku
kejklířky na sluníčku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.37 (?), 14.5.2008 12:02

Mám žlutou kejklířku ve stinném truhlíku a kvete jako divá. Zdá se mi, že nemá ráda sucho.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 14.5.2008 12:05

Tak to jste mě teda namlsaly, zítra se po nějaké někde kouknu v zahradnictví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.226 (?), 14.5.2008 13:11

Tak mě se vysemenila v závěsném květináči, který jsem přes zimu nechala na balkoně a ted už roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.26 (?), 14.5.2008 14:08

Díky všem za info! Šárka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.30 (?), 18.5.2008 19:43

nema vskutku rada sucho, je vhodne ji seriznout a opravdu nedoporucuji ji pestovat na plnem slunci, to listy i zcervenaly a rostlina trpela, vych.strana je nejlepsi... zapadni take, ale kvuli vetrum mene vhodna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hanina51 - (4) - 149.152 (?), 24.7.2008 22:15

Od sousedky jsem dostala pár zbytkových sazeniček, a jak mě mile kytičky teď překvapily. Protože jsem měla již všechny květináče osázené tak jsem asi tři titěrné rostlinky vsadila k citroníku, který pravidelně přihnojuji a měl kolem sebe místa dost. Z maličkých sazeniček vyrostly nádherné bohatě kvetoucí kejklířky, až se začínám bát, abych o citron nepřišla. Doporučuji.

Kejklířka
Kejklířka
květ Kejklířky
květ Kejklířky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.251 (?), 22.5.2008 11:08

Kejklířku pěstujeme už pár let, stínu se nebojí, ale po vysázení doporučuji to, co mi poradil jeden zahradník, jakmile se zakoření, tak ji zastřihnout, klidně o polovinu výšky, nebát se toho, ona pak zběsile začne růst a vytvářet bohaté květy a je to pak pastva pro oko!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika