Kejklířka - může být pouze ve stínu?



limetka - (38) - 182.109 (?)
22.2.2010 10:19

Mívám kejklířky v truhlících ve stínu i na sluníčku (jih) a daří se jim dobře. Jen potřebují poměrně hodně vody a zaštipovat a zastřihovat, aby se moc nevytáhly a hodně kvetly. Dokonce mi i přezimují spolu s muškáty na chladném a světlém stanovišti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 255.230 (?), 30.5.2008 14:49

Mám ji v bažině u jezírka. Sama se vysemeňuje a se zálivkou není žádná práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.230 (?), 30.5.2008 14:50

Jo ještě celý den na ni svítí sluníčko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.2 (?), 27.1.2010 15:43

Kdy a jak se vysévá kejklířka?  Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zuzi - (21) - 4.182 (?), 1.2.2010 16:01

Kejklířku si vysévám do truhlíku za okno začátkem dubna. Nesmí se semínka sadit hluboko, pouze zatlačit a pak rosit, aby byla půda stále vlhká. Pro zrychlení růstu,  zakryji truhlík fólií. Má ráda polostín a hodně vody. Taky se po odkvětu musí zaštipovat, aby více nasazovala na nové kvetení. Všichni se už nemůžeme dočkat na vysazování, ale stejně je pro některé letiničky je ještě brzy. Do května než odejdou "zamrzlíci" je hodně daleko a kavalita sazeniček nebude tak dobrá, když musí čekat dva měsíce za oknem na vysazení do půdy. Myslím si, že má význam vysévat v únoru jen ty druhy, které mají dlouhou dobu klíčení, ty ostatní to lehce zvládnou za pár týdnů. Kdo má prostory a skleník může začít o nějaký ten týden dřív, ale v paneláku je to obtížnější. M 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
limetka - (38) - 182.109 (?), 22.2.2010 10:19

Mívám kejklířky v truhlících ve stínu i na sluníčku (jih) a daří se jim dobře. Jen potřebují poměrně hodně vody a zaštipovat a zastřihovat, aby se moc nevytáhly a hodně kvetly. Dokonce mi i přezimují spolu s muškáty na chladném a světlém stanovišti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.63 (?), 1.4.2010 12:42

Dobry den,

vysela jsem kejklirku maxi na jiffy. Vzesla asi pred 10 dny, ale zda se mi ze rostlinky jsou velmi slabe a vubec nerostou. Maji 1-2 cm, tenoucke stonky a stale malinke delozni listky. Mam je na okne v panelaku aby mely co nejvic svetla ale nijak jim nepritapim, dbam na stalou vhkost a preventivne strikam proti padani klicicich rostlin. Hned vedle mam gazanie a netykavky a ty rostou jako dive. Nevim jestli je problem v teplote? Nic jineho me nenapada. Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 176.119 (?), 6.5.2010 2:50

Mám taky vysetou kejklířku, dobře vzešla, ale zdá se mi, že stojí na místě a neroste, měla jsem jí na balkoně, je stále větší zima, tak jsem ji přestěhovala dnes na okno v bytě.Asi chybí sluníčko.

Výsev Kejklířky
Výsev Kejklířky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jablíčko - (29) - 172.4 (?), 6.5.2010 18:09

Já ji má asi takhle vysokou taky.  Mám ji prvním rokem, tak nemůžu porovnat

Nějak se zabrzdila nebo je to asi normální, když nás je víc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika