Ženšen pětilistý



host - 18.164 (?)
16.11.2009 22:00

saponinů je moc druhů, nevyznám se v té chemii, ale slyšel jsem, že některé jsou toxické a některé mohou vysrážet krvinky.V panax ginseng jsou něco mezi saponiny a glykosidy, nejsou toxické, podobně nejsou toxické v kořenu kosatce, který se prodává jako droga.A velmi málo toxické saponiny jsou v cukrové řepě. Kdo si koupí v lékárně panax ginseng, tak by měl vědět, že k tomu má brát i cukr.Jinak když ho užije na lačno, tak to do 20 minut tak zrychlí látkovou výměnu, že to může vyčerpat cukr z krve a pak je člověk spíše unaven než osvěžen.
Já zkušenosti s jiao.. nemám, a málokdo je má u nás. Já bych bral spíše tu cukrovou řepu, neb panax ginseng.Ale kdo chce experimentovat...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 94.36 (?), 12.11.2009 11:24, zobrazeno: 7693x

Jiaogulan (lat. Gynostemma pentphyllum, česky někdy ženšen pětilistý, ačkoliv se ženšenem Panax není příbuzný) je liána z čeledi tykvovité, jejíž původ je v oblastech jižní Číny. Je mrazuvzdorná až do –15 °C. Na zimu nadzemní části odumírají, na jaře však znovu obráží. Dá se pěstovat i v květináči.

Obsahuje 4x vyšší koncentraci saponinů než ženšen. Celkem 85 druhů saponinů, stopové prvky, vitamíny, aminokyseliny a bílkoviny. Po staletí lidé věří, že umí prodloužit život. V místech kde lidé pijí odvar z jejích listů, se běžně dožívají velmi vysokého věku. Posiluje činnost srdce, snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Reguluje krevní tlak - vysoký snižuje, nízký naopak dokáže zvýšit. Uvolňuje křeče, posiluje nervový systém, stimuluje funkci jater, působí jako prevence proti rakovině.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.164 (?), 16.11.2009 22:00

saponinů je moc druhů, nevyznám se v té chemii, ale slyšel jsem, že některé jsou toxické a některé mohou vysrážet krvinky.V panax ginseng jsou něco mezi saponiny a glykosidy, nejsou toxické, podobně nejsou toxické v kořenu kosatce, který se prodává jako droga.A velmi málo toxické saponiny jsou v cukrové řepě. Kdo si koupí v lékárně panax ginseng, tak by měl vědět, že k tomu má brát i cukr.Jinak když ho užije na lačno, tak to do 20 minut tak zrychlí látkovou výměnu, že to může vyčerpat cukr z krve a pak je člověk spíše unaven než osvěžen.
Já zkušenosti s jiao.. nemám, a málokdo je má u nás. Já bych bral spíše tu cukrovou řepu, neb panax ginseng.Ale kdo chce experimentovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 17.11.2009 13:35

ženšen pětilistý (Panax quinquefolia) roste v Kanadě a s gynostemou pětilistou (gynosrmma pentaphyllum) nemá nic společného. Nelíbí se mi vyumělkované nesprávné názvy rostlin, které mají zvýšit tržbu prodejců. Již v minulosti bylo talinum latnaté nazýváno korejským ženšenem atd. Je to téměř trestuhodné tak klamat veřejnost.  bylinář Vláda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika