Stevia rebaudiana (cukerná)



Stránky: 1,  2,  3,  4   
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 131.128 (?) 
14.4.2009 22:27, zobrazeno: 50510x

dobry den

zakladni informace mam..napr

http://cs.wikipedia.org/wiki/Stevia_rebaudiana

ale jakekoliv dalsi znalosti ci vlastni zkusenosti si rad prectu. tesim se.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 15.4.2009 14:53
zejmena mne zajima narocnost na zavlahu, rychlost rustu, jak dobre se to rizkuje, jaka je sklizen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 75.63 (?), 19.4.2009 14:19

Zdravim Vas,

  ja som si tuto rastlinku objednala cez net na jesen, myslim, ze neprezila zimu /jelikoz este stale neobrazila/ a tak som si kupila semena. Tie stracaju udajne strasne rychlo klicivoct a tak neviem. A ma to aj dlho klicit 6-10 tyzdnov (docitala som sa niekde aj 6-10 mesiacov, dufam, ze tie mesiace bol preklep).

Semena som zasadila a az potom hladala na nete info :) inteligent :) a semena - ako pisu - su svetloklicive a tie moje boli asi pod 1cm vrstvou hliny. No super. Tak som kupila este jedno balenie a vysiala na povrch - dokopy aj s prvym kolom 2 x 12 semienok. si po 2 tyzdnoch vyliezlo cosika z hliny ävid. obrazok), no netusim ci je to burina alebo stevia. tak to necham rast a az to bude vacsie, ochutnam.

Nema nahodou niekto foto malych zo zeme lezucich semenacikov stevie? Nasla som jedno foto - na obale semienok - mali by mat taku nacervenalu stonku. Preto si myslim, ze toto je burina.

Pekny den,

Adri

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.8 (?), 28.5.2009 20:05

Dobrý den,

klíčivost jsem si letos také vyzkoušela, myslela jsem, že už nic nevyroste, protože to trvalo víc než dva měsíce. Pak jsem si stévii objednala ze zahradnictví(na to jaký to byl "prcek"), tak drahou, ale byla jen zelená, ne do červena a teď mi z ní kousek zvadl, tak nevím jestli ten zbytek poroste. A z těch mnou vysazených semínek se taky něco objevilo, má to asi dva cm, tak až to trochu vyroste budu ráda. Lístky to má trošku obloučovitě vykrajované asi jako macešky.

Anetta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.2 (?), 1.8.2015 9:12

Dobrý den,

také jsem zkoušela vypěstovat stévii ze semen. Zakoupila jsem v odborné prodejně semínka -  8 ks za 40,- Kč -. Klíčila dlouho, některá nevzešla vůbec. Nakonec zbyly 3 sazeničky, ze kterých se ovšem vyklubaly kopretiny!!! Velký podvod. Lístečky měly přesně ten tvar, co popisujete. Vše trvalo strašně dlouho, když byly větší (asi 10 cm), nasadily na květ a hle - kopretina! Snad ta vaše bude skutečná stévie, hodně štěstí!

Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.3 (?), 1.8.2015 9:20

Já už moc semenům nevěřím-všeobecně. Stévii si radši kupuju sazenici a jsem spokojená. Má být co nevíc na slunci, tím zvyšuje sladivost a není to pravda že málo sladí. Ten kdo to píše ji asi nesprávně pěstuje. Mám jí kolikátý rok a vždycky sladí yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 187.246 (?), 24.4.2009 8:36

to fakt nikto nepestuje steviu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 132.162 (?), 11.5.2009 17:35

no, vidim, ze si tu pokecam tak asi len sama so sebou, ale snad to niekoho zaujme. podla obrazku z netu som dneska opat porovnala, to co mi rastie v kvetinaci a dovolim si tvrdit, ze to stevia je. vzisla za 2 tyzdne. zalievam tak 2-3x do tyzdna, trosku, cca 0,5-1dcl, udajne ma plytke korene. uvidim, zatial sa jej dari. zasadila som 2x12 semienok, 3 rastlinky som vytrhla s tym, ze to asi bude burina :)

dalsie pestovatelske skusenosti neskor - az nejake ziskam :)

 

adri

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
tot je z netu - trojtyzdnova rastlinka
tot je z netu - trojtyzdnova rastlinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 11.5.2009 19:47

Adri vaše zkušenosti mě zajímají, sama ještě žádné nemám. Vloni jsem si stevii objednala, ale přišla mi polochcíplá a už se nevzpamatovala. Letos jsem zakoupila semínka, ale později a pak už nebylo místo na oknech. Takže vám držím palce a já to zkusím příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.234 (?), 16.5.2009 12:43

Dnes jsem koupila stévii v zahradnictví se spoustou bylinek a bylo mi řečeno, že v listopadu zatahuje a má se nechat přes zimu odpočívat v chladném místě a téměř vůbec nezalévat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika